İçeriğe geç

VoIP Çözümleri

Kategori: Voip Hizmetleri

VoIP Çözümleri

VoIP Gateway cihazları birbirine benzer özellikleriyle düşük kapasiteden yüksek kapasiteye VoIP çözümler sunar. VoIP gateway cihazı tek başına veya bir bilgisayar ağı ile beraber çalışabilir. Örnegin; cihaz bir ADSL modeme, router veya switche bağlanabilir. VoIP üzerinden konuşma yapılırken aynı zamanda internette sörf yapılabilir.

VoIP ÇözümleriGenellikle bu tür cihazlar analog, BRI, PRI voip gateway v.s. gibi tek tip olarak üretilmektedirler. Nobilis voip gateway de ise, ister ilk kurgulamada, ister zaman içinde içlerindeki donanımlarda değişiklikler yapılarak farklılaştırabilir ve karma olarak da çalışmalarına imkân sağlar. (örn. 2 PRI + 8 Analog FXS + 8 Analog FXO gibi) Nobilis VoIP Gateway sistemimiz, Analog FXS veya FXO, PRI (Trunk veya Extantion), SIP çıkışları ile ayrı ayrı veya mix olarak kurgulanabilmektedir. Nobilis, farklı marka ve modellerdeki diğer gateway, PBX v.s. sistemler ile Türkçe ve kolay anlaşılır paneli sayesinde rahatlıkla haberleştirilebilmektedir.

VoIP Çözümleri

Cosmoscell ayrıca IP–Sharing, NAT, Virtual Server, DDNS, QoS, Port Filter, IP Filter gibi birçok kullanışlı internet servislerinin de hizmetini verir. Kendi üzerindeki Firewall yazılımı sayesinde ayrıca bir güvenlik duvarına ihtiyaç duymamaktadır. Nobilis VoIP gateway’e, web portalından, SSH ve FTP olarak erişilebilir. Backup alma ve backup ile geri yükleme özellikleri bulunmaktadır. Anlık trafik takibi ve log tutma özellikleri sayesinde sorun tespiti ve entegrasyon işlemlerinde yol gösteren bir yapıya sahiptir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir