İçeriğe geç

ADSL / DSL ve Kablo İnternet ile evde VoIP telefon servisi

Kategori: Voip Hizmetleri

Evde Voip Hizmetiniz Hazır!

Evde VoIP (Internet telefon servisi) nasıl çalışır?

Dünyanın neresinde olursanız olun, şayet hali hazırda hazırda kablo veya DSL İnternet irtibatınız için fiyat ödüyorsanız neden bu irtibatınızı her yeri çok daha ucuza hem de ücretsiz aramak için kullanmayasınız?

İnternet Telefon Servisi diğer ismiyle VoIP telefon müzakereleri için kullanılan yeni bir teknolojidir. VoIP in açılımı “Voice over Internet Protocol”dur ve “telefon müzakereleri için İnternet kullanımı” demenin teknik biçimidir. VoIP teknolojisi standart (analog) telefon görüşmelerini veri (dijital) hale getirir ve hızlı internet bağlantınız üstünden gönderir.

VoIP kullanmak için teknik bilgiye ihtiyacınız yoktur ve birini aramak rastgele bir standart telefon etmekten farksızdır. Ahizeyi kaldırın ve arayacağınız numarayı tuşlayın. Bu kadar kolay. Aranmakta aynı kolaylıkta çalışır. Telefonunuz çalınca ahizeyi kaldırır ve konuşmaya başlarsınız.

VoIP kullanmak için nelere ihtiyacım var?

Şayet hızlı İnternet bağlantınız varsa, cep telefonu boyutlarında küçük bir VoIP (internet telefon) adaptörü ile standart telefonunuzu kullanıp konuşmaya başlayabilirsiniz.

broadbandHızlı İnternet bağlantısı hanenizde kullandığınız DSL/ADSL, kablo veya leased line İnternet irtibatına verile isimdir. Şayet asgari 512kbps/128kbps veya daha hızlı bir irtibatınız varsa bu hız VoIP servisini kullanmak için yeterlidir.

voip productKüçük ve kolay kurulumlu bir alet olan VoIP adaptörü, analog telefon görüşmesini dijital hale çevirir ve dijital sesi İnternet hattınız üstünden gönderilir.

VoIP adaptörü ile hanenizde var olan standart telefon çok daha fazla özellikleri olan dijital bir telefon haline gelir.

Kolay Kurulum

Sadece 3 adımda VoIP ile konuşmaya başlayabilirsiniz;

1)Telefonunuzu VoIP telefon adaptörüne takın.

2)Adaptörü Kablo/DSL İnternet’inize bağlayın.

3)Konuşmaya başlayın.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir