İçeriğe geç

Voip Nasıl Kurulur

Kategori: Voip Hizmetleri

Voip Nasıl Kurulur

Voip Nasıl Kurulur

Hızla gelişen teknolojiyle beraber, bu teknolojiyi yapısında barındırmak isteyen işletmelerin artan maliyetlerinin üzerine bir nebze de olsa su serpen bir yenilik: Vo-IP

Her sistemci en az bir kez de olsa bir VoIp sistemi ile tanışmak ve nasıl yapıldığını öğrenmek isteyecektir, bu nedenle öncelikle belirtmek gerekir ki;

Vo-IP, çok basit yapılardan çok kompleks yapılara kadar uzanabilir. Vo-IP yi kompleks hale getiren sebepler çok şubeli bir yapıya sahip olmak, şehirlerarası veya uluslar arası Vo-IP network’e sahip olmayı istemek gibi nedenlerde olabilir.

Vo-IP kompleks yapılarda uzmanlık gerektiren bir konu olarak karşımıza çıkar. Firmaların maliyetlerini düşürmeye yönelik olan çalışmalarınız yanlış konfigürasyon, yanlış ürün seçimi vb. konulardan ötürü artı maliyetler ve dahası sistemin çalışmaması gibi konularla geriye yansıyabilir. Vo-IP hizmetini sağlayan Servis Sağlayıcılar çok kompleks yapılarda özel eğitimlerden geçirilmiş Vo-IP uzmanları çalıştırmaktadırlar.

Size bunu bir örnek ile açıklamaya çalışacağım; 10 şubeli bir yapı olduğumuzu düşünelim. Merkezimiz ve şubelerimizde bulunan dsl hatlarımıza takacağımız her bir VoIp cihaz ile VoIp networkümüzü oluşturduğumuzu varsayalım, kendi VoIp networkümüzde bulunan herhangi bir nokta, yine kendi voip networkümüzde bulunan herhangi bir nokta ile süre kısıtlaması olmadan internet bağlantımız olduğu sürece ücretsiz olarak görüşebilmektedir. Ancak bu hatlar dışarıya kapalıdır, yani harici bir hattı arayamazlar, sadece diğer noktalardaki Voip cihazlarına bağlı olan hatlar aranabilmektedir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir