İçeriğe geç

SIP Protokolü Nedir?

Kategori: Voip Hizmetleri

SIP Protokolü Nedir?

SIP Protokolü Nedir?

Session Initiation Protocol (SIP) internet sistemleri sayesinde telefon hizmetlerinin gerçekleşebileceği bir sistem sunulmaktadır. SIP, bir IP sistemi üzerinden iki işi ya da daha fazla SIP Protokolü Nedir?kişi arasında çağrı kurulumu, çağrı sırasında oturum ile alakalı parametrelerin değiştirilmesi ve sonuç olarak da çağrının çözülmesi gibi kademeleri gerçekleştirmektedir.

VoIP Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Voip öncelikle telefon maliyetlerini düşürecektir. Bu sistem kullanılarak görüşmelerde % 50 ile % 90 arasında tasarruf sağlanabilmektedir. Sabit numaralar bu sisteme taşındığı andan itibaren internet üzerinden işlemler görülmeye başlanır. Bu sisteme taşınacak olan sabit numaralar için asla ekstra ücretler ödenmemektedir.

IP santral sistemi ile kullanıldığı zaman şirketler için iletişim sistemlerinde esnek çözümler sunulmaktadır. Bu sistem şirketlerin tüm şubeleri için de etkin bir iletişim sistemi sunmaktadır. Şubeler bu sistem sayesinde aralarında ücretsiz olarak görüşmeler gerçekleştirmektedir. Dünyanın neresinde olunursa olunsun santrale dahili olarak bağlanılır ve mevcut Voip üzerinden tüm aramalar gerçekleştirilir ve arama alınabilir.

Voip sistemi ile yapılacak olan aramalarda kanal sınırlaması bulunmamaktadır. Eş zamanlı şekilde gerçekleşecek olan çağrı sayısını sadece internet band genişliği belirleyecektir. Kullanılan internet teknolojisine göre değişim gösterecek olan kanal sayısı normal bir ADSL teknolojisi kullanılarak 10 farklı kanal üzerinden arama yapılmakta ve aynı şekilde arama alınmaktadır.

Voip numaraları hızlı ve ücretsiz bir şekilde kullanılabilmektedir. Tüm alan kodları ve 0850 hatları Voip alt yapısı kullanılarak çağrı alabilmektedir.

IOS, Android ve Windosws gibi telefon özelliklerine göre uygulama yükleyebilir ve bu uygulamalar üzerinden sabit telefonlardan çağrı alabileceğiniz gibi aynı zamanda sabit numaraları da arayabilirsiniz.

İnternet alt yapısı ile kullanılan Voip için ses kalitesinde problem yaşanır gibi sorular akla gelmektedir. Fakat kullanılan Voip operatörünün alt yapısı kaliteli olursa ve kullanılan internet de hızlı bir sistemde çalışırsa ses kalitesinde düşüklük, kesinti, bağlanamama gibi hiçbir sorunla karşılaşılmamaktadır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir