İçeriğe geç

Kurumsal İhtiyaçlar İçin VoIP

Kategori: Voip Hizmetleri

Kurumsal İhtiyaçlar İçin VoIP

Günümüzde kendi ihtiyaçlarından daha çok iletişim hizmeti sunan firmaların müşterilerine yönelik sundukları bu imkân ile artık daha ekonomik telefon görüşmelerinin yolu açılmıştır. Böylece kullanıcılar şehirlerarası, şehir içi ya da cep telefonları yönüne istedikleri görüşmeyi daha ucuza yapabilmektedir. Bu imkânı kullanıcılarına sunmak için teknolojiyi yakından takip eden servis sağlayıcılar, mevcut altyapıları üzerine inşa ettikleri yeni teknolojiler ile kalitelerini her geçen gün daha da arttırmaktadırlar. Böylece kullanıcılar daha ucuza daha kaliteli ve güvenli haberleşme imkânı bulabilmektedirler.

Kurumsal İhtiyaçlar İçin VoIPFirmaların toptan VoIP satın alarak bu hizmeti sunmaları ya da kullanıcı firmaların toptan VoIP alarak bunu kendi firmaları için kullanmaları maliyet açısından bakarak daha çok tercih edilmektedir. Kurumsal kullanıcılar, VoIP teknolojisini ekonomik koşullarda temin ettiklerinde, buradan doğan mali avantajı müşterilerine yansıtarak onların da bu imkândan daha çok faydalanmalarını sağlamıştır.

Kurumların bu teknolojiyle yakından ilgilenmeleri ve iletişim ihtiyaçlarını bu şekilde sağlama yoluna gitmeleri, doğaldır ki bu teknolojinin geliştirilmesine daha da çok önayak olmuş ve olacaktır.

Kurumsal İhtiyaçlar İçin VoIP

Voip kullanmanız için ip santrale veya ip telefonlardan bir adet ve internet trafiğine ihtiyacınız bulunmaktadır. Voip yapısı çok basit olmak la beraber çok karmaşık yapılarda içermektedir. Özel bir operatörden almış olduğunuz voip hesabını sadece bir voip telefona kurarak evinizde bile kullana bilirsiniz. Bu teknolojinin size olan faydaları maliyet ve yönetim kolaylığıdır. Bir şirket bünyesinde bulundurduğunuz zaman voip teknolojisini santralınız üzerinden istediğiniz gibi senaryo çize bilir ve bu senaryoyu yönete bilirsiniz. İp santraller ile kara düzen santralleri karşılaştırma yapılırsa şirket için de bulunan en ufak bir yapı için karşılama anosları, ses kayıtları veya raporlama gibi özellikleri kara düzen çalışan sistemlere eklemek isterseniz ortaya yüksek maliyet çıkmaktadır. Fakat ip santrallerde genel olarak bu tarz özellikler varsayılan özellik olarak geçmektedir. Kara düzenlerde şirketinizin her tarafına çekeceğiniz telefon hatları size her zaman maliyettir. Fakat ip santrallerde ise sadece data hattı olması ( Kablolu veya Kablosuz ) yeterlidir. Voip sistemleri UDP dediğimiz (User Datagram Protocol) kullanarak network tabanlı haberleşir. Bu protocol genel olarak ses, görüntü ve anlık mesajları iletmek için kullanılmaktadır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir