İçeriğe geç

Predictive Dialer, Nedir

Kategori: Sanal Santral, ve Voip Hizmetleri

Predictive Dialer, Nedir

 • Sesli mesajı dinleyenlere tuşlama yaptırarak temsilcilere aktarma,
 • Sesli mesajı dinleyenlerden ilgilenenlerin temsilcilere direkt olarak aktarılması
 • Sesli mesajı dinleyenlere tuşlama yaptırılarak raporlanması
 • Sesli mesajı dinleyenlere tuşlama yaptırılarak temsilcilere aktarma: Bu uygulamada sesli mesaj dinletilerek tuşlama yaptırılır.
 • Örneğin; ilgilenenlerin 1’i ilgilenmeyenlerin 2’yi tuşlaması istenir. 1’i tuşlayanlar müşteri temsilcilerine aktarılarak görüşmeleri sağlanır.
 • Sesli mesajı dinleyenlerden ilgilenenlerin temsilcilere direkt olarak aktarılması: Bu uygulamada sesli mesajı dinleyenler arasından ürününüzle ilgilenenler direkt olarak müşteri temsilcisine bağlanır
 • Sesli mesajı dinleyenlere tuşlama yaptırılarak raporlanması
 • Önceden belirlenen numaraların aranması ve daha sonra çağrının müşteri temsilcisine otomatik olarak bağlanması için kullanılan bir programdır.
 • Auto dialer ve predictive dialer (otomatik sesli arama)
 • Telefonla satışta kullanılan vazgeçilmez programlardır. Telemarketing, telesatış, çağrı merkezi vb. alanlarda kullanıma uygun, seçim öncesinde seçim sloganlarının bildiriminde ve anketlerde kullanılmaktadır.
 • Predictive (öngörülü) Çalışma:
  Sistem, öngörülü mantıkla çalışıyor olmasından dolayı gereğinden fazla veya az çağrı başlatmaz, ihtiyacınız kadar çağrı başlatır.
  Müşteri temsilcilerinin daha verimli iş yapmasına olanak tanır
 • Web Panel Erişimi:
  Sisteme erişebileceğiniz Perito CRM programı mevcuttur. Perito Crm yazılımıyla otomatik arama projesi oluşturabilir, aranacak numaraları
  yükleyebilir, çağrı ve performans raporlarını görüntüleyebilirsiniz.
 • Perito Crm Çağrı Bilgileri:
  Aranmış ve temsilciye bağlanmış çağrının bilgileri, sisteme yüklendiği haliyle Perito Agent CRM konsolunda görüntülenir.

Otomatik Arama Sesli Yanıt (IVR) Sisteminin AvantajlarıPredictive Dialer, Nedir

 1. Hedeflenen kitleye hızlı bir şekilde ulaşarak zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Ürününüzle ilgilenen potansiyel müşterilerinizle görüşerek, ilgilenmeyenlerle vakit kaybetmemiş olursunuz.
 2. Sadece ürününüzle ilgilenen potansiyel müşterilerinize ulaşacağınız için daha az personelle daha fazla görüşme yapabilirsiniz. Böylelikle personel maliyetlerinizi azaltabilir, satışlarınızı arttırabilirsiniz.

  Otomatik Arama Sesli Mesaj Sistemi

  Otomatik Arama Sesli Mesaj Sistemi, özel olarak kaydedilmiş ses kaydını, istenilen numaraları otomatik arayarak dinleten sistemdir. Belirlenen tarih
  ve saatler arasında sisteme yüklenmiş olan telefon numaraları otomatik olarak aranarak sesli mesaj dinletildikten sonra arama sonlanır.

Otomatik Arama Sesli Mesaj Uygulama Alanları

Reklam çalışmaları
Sesli duyurular
Otomatik hatırlatma mesajları
Sistemin Özellikleri
Arama yapmak için personel, yazılım ve donanım bulundurmanıza gerek yoktur.
Sisteme erişebileceğiniz web paneli mevcuttur. Web panelinizden sesli mesaj projesi oluşturabilir, aranacak numaraları yükleyebilir ve arama
raporlarını görüntüleyebilirsiniz.
Birden fazla sesli mesaj projesi oluşturabilir, farklı sesli mesajlarınızı, farklı projeler ile farklı numaralara belirlediğiniz tarih ve saatler
arasında dinletebilirsiniz.
Arama raporlarında sesli mesajınızı hangi numaraların dinlediğini, hangi numaraların cevap vermediğini öğrenebilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir