İçeriğe geç

VoIP Telefonları

Kategori: Voip Hizmetleri

VoIP Telefonları nedir, nasıl kullanılır soruları bu makalemizde sizlerle..

Teknolojideki gelişmeler VoIP hakkında farklı çözümler oluşturulmasına da imkan tanıyabilir. VoIP çözümlerinin tamamı internet altyapısına bağlı olmasına rağmen, bağlantı şekli ve kullanılan donanımlar ile çeşitlenebilir.  Günümüzde yaygın olarak kullanılabilen VoIP çeşitleri; bilgisayardan bilgisayara, IP Telefon ve Analog Telefon Adaptörü ile sağlanabilir.

VoIP Telefonlarıİnternet hattınızın hızına bağlı olarak ses kaliteniz değişecektir. VoIP hizmetinde sayısal formatta olan ses dijital veri formatında karşı tarafa gönderilmekte ve yine karşı tarafta sayısal ses formatına dönüştürelerek işletilmektedir. Bu sayede kaliteli bir internet bağlantısı kullanıldığında VoIP üzerinden yaptığınız görüşmelerde sabit hatlardakinden çok daha kaliteli ses alabilirsiniz.

VoIP hizmeti aynı zamanda hemen hemen her ofis ortamında yaşanan kabloların sebep olduğu kablo karmaşasına karşı çalışanları biraz rahatlatır. Şöyle ki VoIP teknolojisinde her istasyona ayrı ayrı kablo çekmek yerine internet hattının var olduğu sistemlere her hangi bir kablo eklemeden görüşme yapabilirsiniz.

VoIP Telefonları Hakkında Bilgi

VoIP Telefonu Nedir?

VoIP telefonu, dış görünümü normal bir telefondan farksız olan, fakat VoIP teknolojisini kullanmak üzere tasarlanmış, kendi iç yazılımıyla çalışan telefonlardır. Bu telefonların geleneksel telefonlara nazaran birçok farklı özelliği bulunmaktadır (birden fazla hat ile çalışabilme, ethernet üzerinden bağlantı, kullanıcı paneli üzerinden yönetim, detaylı telefon rehberi, çağrı bekletme/yönlendirme, vb..)

 

VoIP Cihazı Kullanmak Zorunda mıyım?

VoIP teknolojisi sadece VoIP telefonlar ile kullanılmak üzere tasarlanmamıştır. VoIP hizmetinizi bilgisayarınıza kuracağınız yazılımlarla bilgisayar üzerinden, cep telefonunuza kuracağınız yazılımlar ile cep telefonunuzdan, VoIP adaptörleri kullanarak normal sabit telefonlar ile de kullanabilirsiniz. IP Telefonlar hakkında daha fazla bilgi almak ve genel özelliklerini öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir