İçeriğe geç

VOIP SES HİZMETİ

Kategori: Voip Hizmetleri

VOIP SES HİZMETİ

VoIP” Voice over Internet Protocol’ün kısaltmasıdır. Yani, İnternet Üzerinden Ses Protokolü anlamına gelen VoIP üzerinden telefon görüşmesi olarak da tanımlanabilir.

VoIP ses hizmetinde iki farklı nokta arasındaki görüşme internet üzerinden gerçekleştirildiği için daha uygun maliyetlerle görüşme yapmayı sağlar. Voip teknolojisinde düşük internet band genişliği kullanıldığı için telefon görüşmeleri interneti yoğun olarak kullanmaz.

Telefon görüşmelerinin internet üzerinden sağlanması kurumların iletişim gVOIP SES HİZMETİiderlerinde önemli ölçüde tasarruf sağlamaktadır. Voip teknolojisiyle firmalar artık daha kaliteli, daha hızlı ve daha düşük maliyetlerle telefon görüşmelerini yapabilmektedirler.

Voip görüşmeler internet üzerinden yapıldığı için firmalar özellikle ses kalitesi konusunda tereddütler yaşayabilir. Ancak Voip operatörünün alt yapısı kaliteliyse, ses kalitesinde de bir sorun yaşanmaz.

VoIP,  uygun ücretli uluslararası telefon görüşmesi yapmanın bir yoludur. Diğer bir ifadeyle, voip bilgisayarınız üzerinden telefon görüşmesi yapmaktır. Kullanışlı ve ucuzdur. Bazı servisler, sizin sadece aynı servisi kullanan kişiler ile görüşmenize izin verir, fakat bazıları ise uluslararası dahil herhangi bir telefon numarası olan herkesi aramanızı destekler.

Sistemi mantık olarak sesin sıkıştırılarak gönderilmesi ve alıcıya ulaştırılması olarak tanımlanabilir. Sesin sıkıştırılmasında kullanılan g729, g723, g726, g711 gibi algoritmalar kullanılmaktadır. En çok sıkıştırma sağlayan g723 olmasına rağmen en çok g729 codeci kullanılır. Nedeni ses kalitesinden çok fazla ödün vermek istenmemesidir.

PEKİ VOIP NASIL ÇALIŞIR?

VoIP ses hizmeti, sayısal formattaki ses, veri paketleri olarak karşıya yollanmakta ve karşı tarafta tekrar dijital ses haline dönüştürülmektedir. Sayısal format daha iyi kontrol edilebilmektedir. Çünkü; sıkıştırabilir, yönlendirebilir ve daha iyi bir formata çevrilebilmektedir. Özetle VoIP analog ses (bakır telefon kabloları ile iletilen ses) sinyalini alarak dijital sinyallere dönüştüren ve bu sinyalleri internet üzerinden ileten bir teknolojidir.

 

VoIP HİZMETİ’NİN AVANTAJLARI

UYGUN MALİYET

Telekom maliyetlerini düşürerek ciddi oranda bir tasarruf yapmanızı sağlar.

SES KALİTESİ

Yüksek seviyede ses kalitesi ile telefon görüşmelerinizden keyif almanızı sağlar.

NUMARA TAŞIMA

Numara taşımanıza olanak sağlayarak sabit ücret ödemekten kurtulabilirsiniz.

YÖNLENDİRME

Telefonlarınızı dilediğiniz zaman diliminde yönlendirmenizi sağlar.

ÖLÇÜLEBİLİR

Görüşmelerinizi online olarak takip edebilir ve kontrol edebilirsiniz.

GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA

Uygun donanımla yüksek kalitede görüntülü görüşme yapmanızı sağlar.

RAPORLANABİLİR

Günlük, haftalık, aylık gibi dilediğiniz zaman diliminde yapmış olduğunuz görüşmeleri detaylı veya özet bir şekilde raporlayabilir ve analiz edebilirsiniz.

GÜVENLİK

Güvenlik SSL gibi şifreleme ve L2TP tünelleme teknolojileri VoIP sinyallemesi ve trafik akışını devamını etkin ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirir.

ÜCRETSİZ İLETİŞİM

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir