İçeriğe geç

0850 Numara Kullanımı ve Avantajları

Kategori: Voip Hizmetleri

0850 Numara Kullanımı ve Avantajları

0850 Numara Kullanımı ve Avantajları

En çok merak edilen soru ise 0850 nerenin alan kodu olduğudur. Öncelikle bilinmesi gereken bu telefon numaralarının konumdan bağımsız hatlar olduğudur.

Ülkemizin her kentinde bu telefon numarası kullanılabilir. Üstelik telefon numarası konumdan bağımsız olduğu için taşınabiliyor. Yani kullanıcıların şehir değiştirmesi durumunda kullandıkları telefon numarasını da değiştirmeleri gerekmiyor. Aynı numarayı kullanmaya devam edebiliyorlar.

Dolayısıyla 0850 nerenin alan kodudur şeklindeki soruya verilebilecek yanıt bu numaranın bir alan kodu olmadığı şeklindedir. Bu nedenle 0850 ile başlayan telefon numaralarına nomadik numara da denebilir. Değişmeden kullanılabilen bu telefon hatları aklınıza gelebilecek her türlü kurum ve firma tarafından tercih edilebiliyor. Günümüzde resmi kurumlar başta olmak üzere, bankalar, dernekler, sanayi ve ticaret odaları ile özel kurum ve kuruluşların müşteri hizmetleri yahut çağrı merkezleri iletişimde kullanılan hatlar 0850 ile başlayan telefon numaralarıdır. Bu numarayı bulut santral sisteminde çalıştırarak da bir sürü santral özelliğinden faydalanılmaktadır.

abit Telefon Hizmeti sağlayan operatöre, yani VoIP servis sağlayıcısına başvuru yapmak 0850’li hat almak için yeterli olacaktır. Başvuru sırasında istenen belgeler kimlik fotokopisi ve güncel bir fatura olmaktadır. Bireysel ve kurumsal olmak üzere başvuru yapılabilmektedir. Aynı zamanda 0850’li numara hatlarının avantajlarından yararlanabilmek için, 0850’li bir hat alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Sabit telefon hizmeti veren telefon operatörlerine bağlı olan numarayı taşımak da 0850’li numara almanın avantajları arasında bulunmaktadır.


0850 ile başlayan veya kullandığınız hattınızı Cosmoscell Bilişim ve Telekomünikasyon’a taşıyarak, kurumsal veya bireysel hattınızın daha verimli kullanılmasını da sağlayabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi almak için Cosmoscell Bilişim ve Telekomünikasyon danışma hattını (0 850 849 0 849) arayarak, müşteri temsilcileri ile iletişim kurabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir