İçeriğe geç

Doğru Sms Gönderme Aşamaları

Kategori: Toplu SMS

Doğru Sms Gönderme Aşamaları

Doğru Sms Gönderme Aşamaları

 

Müşterilerinizi Sıklıkla Kampanyalardan Haberdar Edin

Kendinizi tanıtmanın ve tesirli bir SMS taktiğinin temelinde şirketin iyi tanıtılması yatar. İyi bir tanıtım ise promosyon ve faydalı bilgilerle beraber ortaya konabilir. Her yeni çıkarılan ürün ve ya hizmet kullanıcılara SMS olarak eriştirilirse hem markanızın bilinirliği kaybolmaz hem de müşterilerinizin ürünlerinize olan devamlılığı sağlanır.

Mesajlan her doğru ileti size geri dönüş olarak yansıyacaktır. Doğru muhtevası doğru müşterinizle konumlandırırsanız bu geri dönüş kalıcı olur ve müşteriniz hoşnut olduğu sürece sizi seçenek etmeye devam eder.

İçeriklerinizi Kişiselleştirin

Herkes özel hissetmek ister. Müşterilerinize onları özel hissettirecek mesajlarla erişin. Böylelikle kampanyalarınıza katılma ihtimalleri yükselecek ve SMS pazarlama taktiğinizi bir adım ileri götürmüş olacaksınız.

Gönderdiğiniz muhteva kişiselleştikçe gönderilen müşterinin o mesajı benimsemesi çok daha kolay olur. Herkese kopyala-yapıştır yoluyla gönderilmediği belli olan bir SMS ile erişirseniz müşteri kendini daha fazla özel ve ona değer verdiğinizi hissedecektir.

Zamanlamanızı Doğru Seçin

Zamanlama bir müşteriye erişirken en ehemmiyetli noktalardan biridir. Pazar günü tüm hafta süresince çalışmış bir müşterinize mesaj attığınızda bu yüksek olasılıkla iyi bir geri dönüş sağlamayacak bir mesaj olacaktır. İnsanlar hafta sonları reklama boğulmak istemezler. Hafta sonları sabah eriştirilen mesajlar genellikle ters tesir yaratarak kişi üzerinde marka ile ilgili bir çekince oluşturacaktır.

Bunu engelleyebilmek için mesajlarınızı hafta içleri mesai saatleri içerisinde eriştirmeniz en doğrusu olacaktır. Her ne kadar gönderilecek mesajların saatlerini genelleyebilsek de izinli SMS almak isteyen müşterilerinize mesajları almak istedikleri vakit dilimini sorabilir, geri dönüşleri sayesinde onlara diledikleri zamanlarda erişebilirsiniz.

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir