İçeriğe geç

Kısa Mesaj Ile Pazarlama Stratejileri

Kategori: Toplu SMS

Kısa Mesaj Ile Pazarlama Stratejileri

Kısa Mesaj Ile Pazarlama Stratejileri

SMS’in pazarlama piyasasındaki yerinin büyük olmasının temel sebeplerinden bir tanesi birden fazla kişiye anında erişebilmesindendir. Bu özelliği SMS’i şirketler arasında vazgeçilmez kılmaktadır. Bir SMS iletisi kullanıcıya eriştiğinde saniyeler içerisinde açılıp okunur. Araştırmalara göre eriştirilen SMS’lerin %70’i ilk eriştiği üç dakika içerisinde açılıp okunuyor. Bu SMS’i en cazip tanıtım araçları arasında yukarılara taşıyor.

Dünya çapında bir hayli marka SMS ile pazarlamayı etkin bir şekilde tanıtım emeliyle kullanıyor. Bununla birlikte SMS, en iyi tanıtım araçlarından biri olmasına rağmen iyi yönetilmeye ihtiyaç duyar. SMS taktiğiniz sistemli ve düzenli değilse gönderdiğiniz SMS’lerden beklediğiniz verimi alamayabilirsiniz. Toplu SMS’lerden istediğiniz verimi almak hiç de zor değil. Düzgün bir taktik ve küçük iyileştirmelerle gerçek bir SMS tasarınına sahip olabilirsiniz.

SMS’in bir diğer kolaylığı ise müşterilerin 3’te 1’inin SMS’lere geri dönüş yapıyor olması. Müşteriler gelen SMS ile beraber cazip önerileri ve indirimleri görüp firmaya bir geri dönüş yaparak bu indirim ve kampanyalardan faydalanmak istediklerini beyan ediyorlar. Bu etkileşim şirkete oldukça büyük bir kar olarak dönüyor. SMS’in düşük fiyatlı ancak büyük kazançlı olmasının en büyük sebeplerinden birisi bu özelliğidir.

SMS mobil pazarlamanın en çok gelir getiren biçimidir. SMS sayesinde birçok kişiye erişip onlara cazip öneriler ve fırsatlar sunarak onları markanıza çekebilirsiniz. Markanıza çektiğiniz kişiler sizden mal veya hizmet alırlar ve düşük bir fiyatla ürününüzü tanıtıp satarak büyük gelirler elde edersiniz.

Net ve Anlaşılır İletiler Yazmaya Özen Gösterin

Müşterilerinize 160 karakter içerisinde anlatabileceğiniz en yoğun bilgiyi vermelisiniz. Bunu yaparken de net ve anlaşılır olmak en ehemmiyetli noktalardan biridir. Kuracağınız tek bir tümce ile müşterilerinizi ürününüze çağrı etmeli, potansiyel müşterilerinize imkanlarınız göstermelisiniz. Uzunluğu belli olan bu metinde belirlediğiniz konu doğrultusunda hareket ederek konudan sapmadan akıcı bir dille yazılmış bir metin kullanmalısınız.

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir