İçeriğe geç

Etkili SMS Yazımı Nasıl Olur?

Kategori: Toplu SMS

Etkili SMS Yazımı Nasıl Olur?

Toplu sms gönderimi hakkında birçok bilgiye önceki makalelerimizden ulaşabilirsiniz. Bu makalemizde etkili bir sms nasıl yazılır bu konuya değineceğiz.

Toplu mesajlaşma deyince Cosmoscell fırsat ve paketlerinden yararlanabilirsiniz.

Etkili SMS Yazımı Nasıl Olur?

Sade ve anlaşılır olun. Yazdığınız her sözcük anlatmak istediklerinize odaklı olsun. Fazla karmaşık sözcüklerle karışık cümleler kurmayın.Müşterilerinizin kafasını karıştırmaktan ve ağır dil kullanarak anlatmak istediğiniz dolaylı şekilde olmasın.

Ofis dilinden kaçının. Sektörünüzde konuşulan dilde mesajlar yazmayın. Fazla “halk” ağzıyla da yazarsanız ciddiyetiniz kaybolabilir. Orta yolu bulun. Ne de olsa müşterilerinizi en iyi siz tanıyorsunuz. Kurumsal açıdan sizi en iyi yansıtacak mesaj dilini bulun size nasıl bir şekilde mesaj gelir ve dikkatinizi çekerse siz de o şekilde bir yol bulun.

Kısaltmalardan kaçının. Cümle yapısını koruyarak dil kurallarına uygun kısaltmaları tercih edin. Dil kurallarına, yazım hatalarından kaçınmanız sizin için bir görünüm ve ciddiyet kazandırır. Rakiplerinize göre sizi öne çıkarır.

Bilirsiniz ki noktalama işaretlerinin kullanımı  cümlede anlam değiştirme durumuna da gelir. Bu yüzden noktalama işaretlerini etkin kullanmaya özen gösterin. Çünkü tir tek noktalama işaretinin kullanılmaması veya yanlış kullanımı farklı anlamlara sebep olabilir.  Bu da sizin anlatmak istediğiniz konu ile ilgili bambaşka sonuçlar doğurabilir.

Uzun cümlelerden kaçınarak anlam karmaşasının önüne geçebilir, yaratmak istediğiniz etkiyi daha hızlı ve anlamlı bir şekilde yaratabilirsiniz.Anlatmak istediğiniz kısa, öz ve etkili olmalı çünkü kimse uzun mesajları okumaktan zevk almaz. Mesaj içeriğinde çok detay verirseniz müşterileriniz sıkılabilir ve daha mesajı okumayı bitirmeden yarıda bırakabilirler.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir