İçeriğe geç

Toplu Mesaj Kullanmadan Önce Düşünmeniz Gereken Durumlar

Kategori: Toplu SMS

Toplu Mesaj Kullanmadan Önce Düşünmeniz Gereken Durumlar

 Toplu Mesaj Kullanmadan Önce Düşünmeniz Gereken Durumlar

1.Toplu SMS için cep telefon numaralarını nasıl toparlayacaksınız?

Müşterileriniz cep telefon numaralarını her yerde paylaşmazlar. Kişiler cep telefon numaralarını tanımadıkları kişilerle paylaşmaktan sakınır ve bundan rahatsızlık duyarlar. Sizi tanımıyor ve numaralarını verdiklerini anımsamıyorlarsa soracakları tek sual; ”numaramı nereden buldunuz?” olacaktır.

Toplu SMS müşterilerinizin güvenlerini kazanmak tüm bunların önüne geçer ve sms pazarlama yolları ile farklılaşmanızı sağlar. İlk mertebede müşterilerinize sosyal medya ve elektronik posta kampanyalarından daha değişik SMS’ler göndermeniz faydanıza olacaktır.

Müşterilerinize açık olun ve SMS Pazalamasına geçiş yaparken şu mertebeleri değerlendirin;

  1. Müşterilerinize çok sık Toplu SMS göndererek onları daraltmaktan kaçının. Ayda 1,  maksimum 2 SMS gönderin.

  2. Sadece cep telefon numarasını sizinle paylaşan ve kendisine SMS göndermenize destur veren müşterilerinize Toplu SMS gönderin.

  3. Müşterilerinize numaralarını ne için istediğinizi anlatın. Sözgelişi: Sipariş bilgisi, buluşma anımsadıcısı, fatura veyahut yaklaşan hizmet tarihi, pazarlama – reklam emelli veyahut bunlardan bir tanesini seçeneklerde sunabilirsiniz.

Bu evreleri izleyerek müşterileriniz ile iyi bir iletişim kurmaya başlayabilirsiniz. Cep Telefonu numaralarını; bir kayıt sayfası oluşturarak, internet sitenizde işlem esnasında sorarak, internet sitenize bülten ilave ederek veyahut SMS iletilerinize fiyatsız abone olmak için bir numara vererek erişebilirsiniz. Bunların dışında günümüzde popüler olan sosyal medyada kampanyalar, çekilişler ile kişilerin numaralarını isteme seçeneğini kullanmayı da seçenek edebilirisiniz.

2. Legal süreçlerin hepsinden haberdar mısınız?

1 Mayıs 2015 tarihinde yürürlüğe giren 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Tertip etmesi İle ilgili Yasanın uygulanmasına ait hazırlanan “Ticari İletişim ve Ticari Elektronik Mesajlar İle ilgili Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Toplu SMS gönderimi Elektronik Ticari Mesajlar kapsamına girer ve bu konu konusunda yönetmelikler Toplu SMS için de geçerlidir. Hem işletmenizin itibarı hem de legal olarak kendinizi savunmaya almak için tüm yasal süreçlerden haberdar olarak işe koyulmalısınız. Hukuki süreçler ile alakalı yazdığımız yazımızı okumak için tıklayınız: Legal Formatta Toplu SMS Nasıl Gönderilir?

Not: Toplu SMS konusunda gönderimler bir hayli etken ile şirkete göre farklık gösterir. Ör: kamu, STK, Hukuk Büroları vb. bir takım hukuki süreçler sizi kapsamıyor olabilir.

Toplu SMS gönderiminde hukuki süreçler konusunda müşterilerimize fiyatsız olarak danışmanlık yapıyoruz. Hukuki süreçler ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3. SMS pazarlama iletilerinizi nasıl gönderirsiniz?

Cep telefonu numaralarını toparladıktan ve tüm legal sorumluluklarınızı yerine getirdikten sonra Toplu SMS Pazarlama kampanyanızı başlatabilirisiniz. İnternet üzerinden kolayca raporlarınızı takip faktörüz, gönderimler yapmanız ve müessesesel nitelikte SMS’ler göndermeniz ve de 3 büyük operatörden çeşitli Toplu SMS servislerini tek bir arayüzden kullanabilmeniz için 3 Operatör (Turkcell, Türk Telekom, Vodafone) ile de iş ortaklığı bulunan bir servis sağlayıcısını kullanmanızı öneririz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir