İçeriğe geç

Anneler Günü Için Alternatif Iletişim Yöntemleri

Kategori: Toplu SMS

 

Anneler Günü Için Alternatif Iletişim Yöntemleri

 

 Anneler Günü Için Alternatif Iletişim Yöntemleri

 

Anneler Günü perakende şirketleri başta olmak üzere birçok şirketin satışlarını arttırdığı kârlı bir dönemdir.  Bu yazımızda ise Anneler Günü’nde müşterilere ulaşmak için kullanacağınız başlıca iletişim servislerinden bahsettik.

1. Toplu Mail

Toplu Mail, pazarlama denince ilk akla gelen dijital mecra. Artık dijital mecrada yer alan markalar Email ile anneler gününü kutlamaktan daha fazlasını yapıyor. Kurumlar, email ile önce müşterilerinin e-posta gelen kutularına daha sonra da ceplerine erişmeyi başarabiliyorlar. Email pazarlama iletişim yöntemleri arasında satış elde etme konusunda en çok satış getiren mecra olarak yer alıyor. Yapmanız gereken tek şey İletişim Makinesi gibi iyi bir arayüz üzerinden satış getiren kampanya, hediye kartı, teklif vb. özel gün fırsatlarınızı uygun müşterilerinize uygun bir dil ile satmak.

2. Toplu MMS

Toplu MMS ile Anneler Günü ve benzeri özel gün ve kutlamalarda görsel içerikler, gif, video kullanımı her zaman daha çok rağbet görmüştür. Üstelik bir metin kısıtlaması olmadan müşterilerinizin bir gün içerisinde en çok baktıkları, dokundukları yere; cep telefonlarına kampanya, fırsat, kutlama vb. mesajlarınızı göndermek sizleri daima bir adım öne geçirir. MMS vb. mobil servislerin avantajlarından bir tanesi de müşterilerin hızlı karar vermesi ve hemen dönüş yapmalarıdır.

3. Sesli Mesaj

Anneler Günü’nden önce kampanyalarınızı planladıktan sonra, sesli mesaj ile tüm müşterilerinize ulaşmayı düşünebilirsiniz. Böylelikle hemen karar verilmesi gereken kampanya ve fırsatları gönderebilirsiniz. Müşterilerinize sadece o sesli mesaj sırasında ilgili kampanya ile ilgili ‘‘Kampanyadan yararlanmak için hemen 1’e basınız’’ diyebilirsiniz. Bu ve bunun gibi birçok senaryo üretip daha sonra 1’e basanları müşteri temsilcinize bildirebilirsiniz.

Daha hızlı bir yöntem için ise örneğin; ‘‘ Anneler Günü’ne özel %40 indirim kodunuzu almak için hemen 1’e basın’’ deyin. Daha sonra kaybedilmemesi için kampanya kodunu SMS ile müşterinize yönlendirin. 1’e basan müşterilerinizin bir kısmı siz onları aramadan kampanyanızdan yararlanmak için size uğrayacaktır, diğer 1’e basan müşterilerinizi ise sistemden görebileceğiniz için arayıp kampanya hakkında tekrar bilgilendirebilir ya da Toplu SMS ile kampanya kodunun süresini periyodik olarak bildirebilirsiniz.

4. Lokasyona SMS

SMS ile Anneler günü ile ilgili tetikleyici mesajlar, kişiye özel indirim kodları vb. göndererek zaten size yakın olan müşterilerinizin dükkanınıza, mağazanıza kadar gelmesini sağlayabilirsiniz.

‘‘ X Mağazamıza çok yakınsınız ve anneler günü hediyenizi henüz almadınız mı? O halde hemen xx’de gelin ve %40’a varan indirimlerden yaralanın.’’

5. Toplu SMS

SMS her zaman geçerliliğini koruyan ve her durumda kısa ve öz mesajlarınızı iletebileceğiniz sistemdir. Kampanya, fırsat ya da indirim fırsatlarından SMS ile kolaylıkla bahsedebilirsiniz.

Tüm bu servisleri aynı anda kullanarak pazarlama planınızı oluşturabilir ve dünyada en çok alışveriş yapılan 2.gün olan Anneler Günü’nde satışlarınızı artırabilirsiniz. Cosmoscell’de tüm bu servisleri tek bir arayüzde internet olan her yerde kullanabilirsiniz.

Servilerin kullanımı ve kampanya senaryoları hakkında da konuşabiliriz.

Anneler Günü kampanyalarına başlamak ve Cosmoscell Toplu Sms paketlerinden yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir