İçeriğe geç

Toplu SMS Şirketinizi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kategori: Toplu SMS

Toplu SMS Şirketinizi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Toplu SMS Şirketinizi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Toplu SMS servisleri, çok fazla SMS’i tek bir bilgisayar ile gönderme imkanı sağlar. Gün geçtikçe toplu SMS kullanımı artıyor ve bugün toplu sms çok fazla iletişim metodunda kullanılıyor. Sözgelişi, kampanya bildirimi, kişiye özel kampanyalar, etkinlik deklarasyonları, bilgilendirme, tanıtım, reklam vb.

Bu yazımızda toplu SMS şirketinizi seçerken dikkat faktörüz gerekenlere değindik.

1.Ücret

Toplu ileti gönderirken dikkat edilmesi şart olan en ehemmiyetli unsurlardan biri Toplu SMS ücretleridır. En uygun fiyat ile en fazla kişiye erişmek için ücret araştırması yapmanızda yarar vardır. Ancak fiyattan da ehemmiyetlisi kalite ve güvenilirliktir. Bu sebeple biz 3 operatörden Turkcell, Türk Telekom ve vodafone gönderimi öneriyoruz.

2.Güvenilirlik

Toplu SMS sağlayıcınızda rastgele bir aksaklık olmamasına dikkat edin. Sizin ve datanızın saklılığının savunduğundan emin olmalısınız. Bizler bilhassa de bu sebepten 3 Operatör ile de çalışan bir firma ile çalışarak kendinizi güvene almanızı öneriyoruz.

3.Zamanlama

Mesaj tasarılaması SMS’lerinizi doğru tarih ve saatte göndermenizi sağlar. Toplu SMS gönderdiğiniz arayüzde zamanlama olması işlerinizi daha tasarılı yapmanızı sağlayacaktır. Bu sebeple Toplu SMS satın almadan önce zamanlama özelliğini sormayı unutmayın.

4.Güvenlik

Toplu SMS gönderdiğiniz şirketin daimi aktüellenen legal tertip etmelere karşı şirketinizi bilgilendirmesi ehemmiyetlidir. Sizin şirketiniz yasal tertip etmeden habersiz olabilir ancak çalıştığınız şirketin bundan haberi olmak zorundadır. Toplu SMS şirketinin sizleri de bilgilendirmesi şirketinizi yasal savunmaya almanız açısından büyük ehemmiyet taşır.

5.Kılavuz ve Gruplama

Toplu SMS arayüzünde kişilerinizi kaydedeceğiniz bir kılavuzun bulunması sizin için büyük bir kolaylıktır bu kişileri gruplayabiliyor olmak ise değerli bir özelliktir. Sizler müşterilerinizi bu özellik sayesinde daha spesifik şekilde listeleyebilir ve yaş, cinsiyet, kullandığı ürün, alaka alanlar vb. bir çok özellik ile gruplandırıp gönderimler yapabilirsiniz.

6.Raporlama

Gönderdiğiniz SMS’lerin kimlere gönderildiğini, kimlere iletilip kimlere iletilmediğini görmeniz hem fiyat hesaplaması yapmanız hem de potansiyelinizi görmeniz açısından çok değerli istatistiksel bilgilerdir. Toplu SMS gönderirken kullandığınız web arayüzü raporlamaya uygun olmalıdır.

7.Kişiselleştirme

Kişiselleştirme özelliği hem kişilere isimleri ile hitap faktörün yanında, fatura bilgisi, fatura numarası vb. bir çok özelliği de otomatik olarak göndermenize imkan sağlayan eşsiz bir özelliktir. Yalnızca -isim- -soyad- -faturano- -borç- gibi parametreler ilave ederek binlerce kişiye kendi bilgileri ile gönderim yapılabilmesine imkan sağlar. İşlerinizi daha tesirli ve daha kullanışlı yapmanız hesabına kişiselleştirme özelliği Toplu SMS’te vazgeçilmez bir özelliktir.

8.Kara Liste İdaresi

Çeşitli sebeplerle SMS almak istemeyen alıcılar, kendilerine listeden çıkmak için mesajlan kodları sizlere göndererek SMS listesinden çıkmak istediklerini belirtirler. Kimlerin çıkmak istediklerini görmek için ise kara liste idaresi olan bir arayüz kullanmak işinize yarayacaktır.

9.Diğer Toplu SMS Servislerine Ulaşım

Toplu SMS sadece klasik kısa ileti’ın yanı sıra bir çok servisi de içerisinde barındırmaktadır. Kullandığınız Toplu SMS Programının tüm bu servisleri içerisinde bulundurması sizin için büyük avantajdır. Bu servislere örnek verecek olursak; Toplu MMSTCKN SMSTCKN GSM sorgulamahatıranda cevap,lokasyona SMStek kullanımlık şifre(otp sms) ve vergi numarasına SMS’tir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir