İçeriğe geç

Başlıklı Sms Nedir ?

Kategori: Toplu SMS

Toplu sms gönderimi yapan birçok firmadan hizmet almış birisi olarak ayrıca son günlerce yüzlerce SPAM SMS almaktan bıkmış birisi olarak Başlıklı SMS nedir ne değildir bunu sizinle paylaşmak istiyorum.

Başlıklı Sms Nedir ?

Başlıklı Sms NedirHiç tanımadığınız bilmediğin firmalardan gönderilen SMS lerin spam olduğunu ve  telefon numaralarıyla gönderilen SMS lerin yasal olmadığını bilmelisiniz. Bu tür mesajlar Reklam yasağına aykırıdır. Son yıllarda Mail Sunucuların baş belası olan Spam Maillere birçok çözüm bulunmuş ve gönderilen birçok mail spam olduğu için spam klasörlerine düşürülmüştür. Yakın gelecekte aynı filitre uygulamarının GSM operatörleri tarafında SMS ler içinde kullanılacağını bilmeliyiz. Android işletim sistemini kullanmakta olan telefonlarda şimdiden spam uygulamarı geliştirilmiştir. İstemediğiniz numaralardan gelen SMS leri spam klasörüne attığında tekrar aynı numaradan mesaj geldiği anda spam klasörüne düşüyor ve siz bu mesajları hiç görmeyip temizleme zahmetindende kurtulmuş oluyorsun.  İş böyleyken reklam yapmak isteyen firmalar başlıksız SMS gönderdiği anda hiç okunmadan silinen mesajlara tonlarca SMS parası verip hiçbir yere varamayacaklarını bilmedirler.

1-) Ürünlerini, hizmetlerini tanıtmak isteyen firmalar önce kendini tanıtmalıdır bu sebepten önce Başlıklı Toplu SMS hizmeti veren lisanslı bir firma ile çalışmalılar.
2-) Bu firmalar SMS leri göndereceği telefon listelerinin yasal yollarla elde edilmiş ve telefon sahiplerinden izin alınmış olması gerekmektedir.

Bugün GSM operatörleri bile kendi hat sahiplerine kendilerinden gönderilecek reklam ve tanıtım SMS lerini kabul edip etmedikleri hakkında onay alıp sonra listelerini oluşturmaktalarken , siz bir firma olarak hiç tanımadığınız kişilerin hatlarına mesaj atarsanız şikayet halinde hem firmanızın hem de SMS gönderimini yapan firmanın cezalandırılmasına sebep olursunuz.

Bol bol SMS göndermek size çok sayıda müşteri değil, ancak anti pati olarak dönecektir.

Başlıklı Toplu SMS hizmetini firmaların kendi web sitelerini daha dinamik hale getirebilmek için kullanması daha akılcıdır. Bu sebepten SMS hizmetlerini web site altyapılarınızda kullanmak en akılcı çözümdür. Sitenizi ziyaret edip üye olanları Başlıklı SMS ile bilgilendirebilir, Müşterilerinizin  şifrelerini sms ile gönderip sitenizin güvenliğini artırabilir ve güvenilir bir firma olduğunuzu ön planda tutabilirsiniz.   Bütün bankalar online bankacılık işlemlerinde şifre gönderimlerini SMS ile yapmaktalar niçin siz kullanmayasınız ?

Birçok SMS firmasından hizmet almış birisi olarak  toplu sms hizmeti veren firma seçerken
1) Öncelikle yasal olarak toplu sms hizmeti verebilmek üzere STH lisansı almış olan firmalarla yola çıkmalınız.
2) Toplu SMS gönderim hızı ve ekonomik fiyatlar.
3) Kullanışlı ve rahatlıkla adapte edilebilir Toplu SMS APİ alt yapısı
4) Yurtiçi ve Yurtdışı SMS gönderimi yapabilmek.
Bu dört kriteri size sunabilen STH firması seçmenizi öneririz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir