İçeriğe geç

Toplu SMS Bayiliği

Kategori: Toplu SMS

Toplu SMS Bayiliği

Türkiye’de yasa gereği Toplu SMS satışı gerçekleştirebilmek için STH (K) lisansına sahip olmak gerekir. Geçtiğimiz senelerde, telekomünikasyon hizmeti veren bir limited şirket kurup evrakları BTK’ya (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ilettikten birkaç ay sonra lisans sahibi olabilirdiniz. Fakat geçen sene 23 Ekimde yasalaşan ve 1 Mayıs 2015 tarihiyle yürürlüğe giren yasa gereği artık STH lisansı sahibi olmak arka tarafta bazı teknik yükümlülükler ve maddiyat gerektirmektedir. Yasa, yetkisi olmadığı halde Toplu SMS satışı gerçekleştiren ve fatura kesen firmaları ciddi yaptırımlarla uyarmıştır. O nedenle geçtiğimiz aylarda Toplu SMS Bayiliği daha fazla rağbet görmeye başlamıştır.

Toplu SMS Bayiliği

Bayilik Sistemi Nasıl Çalışır?

Son kullanıcıya verilen web panelden farklı olarak, bayilerimize bir bayi arayüzü veririz. Orada sisteme bayi tarafından eklenilen son kullanıcıların bir listesi, gönderim raporları ve kredi geçmişleri görünür. Para transferi ve faturalaşma bizimle hizmeti satın alan firma arasında olur. Bizden almış olduğu hizmet gereği bizim abone sözleşmemizi imzalar ve gerekli evrakları bize ulaştırır.

Bayilerimiz kendi kullanıcıları ile kendileri ilgilenebilir, gerektiği yerde inisiyatif alabilir. Sadece teknik olarak bir sıkıntı yaşanırsa bize – ana tedarikçiye – başvurabilir.

Neden COSMOSCELL?

 • Esnek, müşteri bazlı fiyat planları düzenleyebilme
 • Farklı sektörler için farklı ödeme planları (ön ödemeli, faturalı)
 • Kolay arayüz sayesinde yapılan her işlemin anlık takibi
 • Komisyon modellerinde, SMS trafik hacmine göre bayilerimize pazarlık payı
 • 7/24 alanında uzman kadromuzla Teknik Destek
 • Toplu SMS dışı her türlü Telekom faaliyetlerinde bayilerimize tam destek (sesli mesaj, sanal santral, ip santral, numara taşıma / tahsis, vb.)
 • Sektörde 20 yıla yakın zamandır edindiğimiz sayısız referans ve marka bilinilirliği (STH lisansı öncesi 2003 de alınan UMTH lisansıyla birçok alternatif Telekom operatörüne Telekom altyapı hizmetleri sunmamız)
 • Hala mevcut STH operatörlerine transit Ses ve SMS trafiği hizmetleri yanı sıra altyapı hizmetleri  sunmamız

Kimler Başvurabilir?

B2B çalışan, yani son kullanıcıya hizmetten ziyade kurumsal firmalara bir ürün ya da hizmet tedariğinde bulunan tüm firmalar bayi olabilir. Mevcut hizmet verdiğiniz firmaların Telekomünikasyon tarafında ki her türlü gereksinimi için sizde teklif verebilirsiniz. Bu kapsamda ekseriyetle bayilikler verdiğimiz sektörler;

 • Web tasarımı yapan firmalar
 • Web tabanlı ya da masaüstü sektörel yazılımlar üreten firmalar
 • Sistem Entegratör Firmalar
 • Reklam Ajansları
 • SEO ve Danışmanlık Şirketleri

Yukarıda ki örnekler çoğaltılabilir. Elinizdeki müşteri portföyünden çok müşterilerinizle ikili ilişkileriniz Toplu SMS gibi telekomünikasyon hizmetlerini karşı tarafa sunarken bir fark yaratmakta.

Aynı şekilde yılların vermiş olduğu iyi ilişkilerinizi yanlış bir bayilik modeli ya da firma seçimiyle zedelemenizde mümkündür. Sizinle beraber hareket edecek, uzun soluklu bir iş ortaklı kurabileceğiniz bir firmayla masaya oturmanızda her zaman fayda vardır. Teknik altyapı, müşteri memnuniyeti, satış sonrası destek konuları, orta ve büyük çaplı kurumsal firmalarda fiyattan daha önemli bir kıstastır.

 

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir