İçeriğe geç

Format Atmadan Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kategori: Teknoloji

Format Atmadan Dikkat Edilmesi Gerekenler

Format Atmadan Dikkat Edilmesi Gerekenler

Format atmak her bilgisayarın belirli periyodik aralığında mutlaka uygulaması gereken bir işlemdir çünkü format atarak bilgisayarınızı yenilemiş oluyorsunuz.

Sürücüleriniz Yeni İşletim Sistemini Desteklemeyebilir

Mutlaka işletim sistemini kafanıza göre yüklemeyin. Eğer şu an Windows XP  kullanıyorsanız sıradaki işlem sistemi Windows 10 çıktı diye Windows 10 olmamalıdır. Bilgisayar özellikleriniz hangi işletim sistemini kaldırıyor ise hangisi ile daha rahat çalışacak ise onu yüklemelisiniz. Örneğin eski ekran kartı, anakarta sahip olan bir bilgisayara siz yeni bir işletim sistemini kurabilirsiniz ancak ekran kartı, internet ve ses sürücüleri bu işletim sistemi ile uyumlu olmayabilir. Yayımcı şirket bu işletim sistemlerini destekleyen bir sürücüyü çıkartmamış olabilir ve daha yeni ekran kartları çıkartarak onların alınmasını sağlamak isteyebilir. Bu yüzden yeni işletim sistemi seçerken sürücü sorunları yaşamamak adına sürücülerinizin yeni işletim sistemini destekleyip desteklemediğini öğrenmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Bilgisayar Performansı Düşebilir

Eğer bilgisayarınızda yeterli oranda RAM ve yine yeni işletim sistemini kaldıracak düzeyde işlemci bulunmuyorsa yine Windows 8 veya 10 gibi bir işletim sistemini hatta Windows 7 işletim sistemini dahi yükleyemeyebilirsiniz. Bu yüzden sistem özelliklerinizi yükseltmeniz gerekebilir. RAM olarak 4 GB RAM bütün işletim sistemlerini destekleyecektir. İşlemci olarak da yeni nesil intel i3 gibi bir işlemci yine birçok işletim sistemini destekler. Ancak daha düşük özelliklerde olan donanımlarınız sebebi ile yeni işletim sisteminden yüksek hız beklerken tam tersi düşük hız ile karşılaşabilirsiniz. Sonuç olarak oyun oynarken, film izlerken de performans düşüklüğü yaşarsınız.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir