İçeriğe geç

Sanal Santral Kolaylıkları Saymakla Bitmez…

Kategori: Sanal Santral

Sanal Santral Kolaylıkları Saymakla Bitmez…

Günümüzün teknolojisini, şahsi veyahut küçük ve orta ölçekli firmalara kadar götüren bir sistem olan sanal santralin, bir çok avantajı vardır.
*En büyük avantajlarından biri, rastgele bir santral yatırımı gerektirmemesidir. Bütün ip santral özelliklerini kullanabilirken, heyetim, aktüelleme veyahut daha sonrasında sistem yenileme gibi, önünüze çıkabilecek tüm donanım ve yazılım giderlerinden kurtulmuş olursunuz.
*Diğer bir avantajı, çalışma alanınızı bir büroyla sınırlandırmamanızdır. Dahili numaralarınız, değişik binalarda, şehirlerde, hem de ülkelerde olabilirken. Bir cep telefonunu dahi, dahili hat olarak sisteminize ilave edebilirsiniz.
*Bir başka avantaj ise, bir hayli firmada bir sekreterya bulundurulmadığından, telefonlar iş konusu ile ilgili bilgisi yetersiz kişilerce açılabilmektedir. Hem de çoğu kez büroda kimse olmadığından açılamamaktadır. Buda firmanın prestij kaybına, hem de iş kaybına sebeb olmaktadır. Bu vaziyette sanal santral araya girerek, müessesesel kimliğinizi sergiler. Aramayı cebinize bir dahili gibi bağlar. Size bağlayamazsa şayet, arayanın iletinini alır ve mailinize iletir (Sizde Sanal Santrali arayarak, bırakılan iletileri fiyatsız dinleyebilirsiniz.)  Böylelikle hem müessesesel imajınızı savunmuş olursunuz hemde potansiyel müşterilerin, size her olasılıkta erişmesini sağlamış olursunuz.

Sanal Santral Kolaylıkları Saymakla Bitmez…

*Sanal santralin bir avantajıda, sizi sabit hat giderlerinden kurtarmasıdır. Daha önceki tip sabit hatlar, aynı anda tek bir arama kapasitelidirler. (siz aradığınız anda gelen aramaya mesgul çalması) Bu yüzden bir çok firma 5-6 sabit hat, hatta 10 larca hat alarak PBX dediğimiz yapıları olusturmakta ve onca hattın sabit giderlerinide ödemektedirler. Bu sabit giderler onlarca liraları bulmaktadır. Sanal santralin bu vaziyete getirdiği en büyük güzellik, sizi bu sabit hat giderlerinden kurtarmasıdır. Kısaca bir hattınızı ( bu en çok aranan hattınız olacaktır) sayısal hatta cevirdiğimizde, ilk olarak sabit gider ortadan kalkar ve 1 telefon hattından aynı anda yüzlerce arama yapabilmeye başlarsınız (Aynı anda 100 adet anlık çağrıya erişilebilmektedir.) Bu sayede tek bir hat tüm işinizi çözer ve sizde hem sayısala taşıdığınız hat için, hemde atıl vaziyete düşen hatlarınızı iptal ettirdiğiniz için sabit giderlerden kurtulursunuz.
*Bir çok teşebbüsçü sabit hat kullanmamasına karşın, dısardan aranabilme avantajını istemektedir. Sanal santralin burada size sunduğu avantaj ise, istenen her şehirde, size sayısal deyim ettiğimiz (10 larca arama kapasiteli) hatları size, hemde fiyatsız tahsis edebilmesidir. Bu hatların tahsisiyle, siz, en kısa müddette aranabilir hale gelmekte ve size özel ses kaydı ve de  yönlendirme senaryoları ile müessesesel imajınızı sergileyebilmektesiniz.
*Fiyatlar demişken, irili ufaklı bir çok firmanın telekom fiyatlarında tasarrufa gitme düşüncesindedir. Sanal santralin burada size sağlayacağı avantaj yapacağınız tüm aramalarda en düşük ücretlerle konusmalarınızı sağlaması ve neyi ne için ödediğinizi bilmenizdir. Size verilecek kullanıcı isimi ve şifreyle tüm arama ayrıntılarınızı anlık olarak izleyebilmektesiniz. Böylelikle tüm iletişimin kontrolüde size geçmiş olmaktadır.
*Bu sisteme dahil olan tüm firmalar, kendi aralarında da isterlerse fiyatsız görüşebilmektedirler. Böylelikle yoğun görüştüğünüz müesseseleri da (mesela müşterilerinizi)  sisteme kattığınızda, telekom rakamlarınızda ehemmiyetli düşümler sağlanabilmektedir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir