İçeriğe geç

0850 Alan Kodlu Numara Nasıl Alınır?

Kategori: Sanal Santral, ve Voip Hizmetleri

0850 Alan Kodlu Numara Nasıl Alınır?

 

0850 Alan Kodlu Numaralar Nedir?

0850 kodu ile başlayan numaralar bölge bağımsız numaralardır. Bulunduğunuz yerden rastgele başka bir yere taşınmanız vaziyetinde telefon numaranızı transfer ettirmek zorunda kalmazsınız. Numaranız adresiniz ile irtibatlı değildir. Internet irtibatının bulunduğu her yerde, VoIP santralinize katılmış cihazınızla birlikte numaranızı kullanabilirsiniz. 0850 alan kodlu numaralar (0850 222 veya 0850 333 ile başlayanları örnek gösterebiliriz) aynı 0212 / 0262 gibi Türkiye’ye özel numaralardır, ülke dışı numaralar değillerdir.

 

0850 Alan Kodlu Numara Nasıl Alınır?

Ferdi veya müessesesel olarak iki şekilde müracaat yapılabilir. Müracaat türüne göre ihtiyaç duyulan evraklar farklık gösterir. Evraklar tarafımıza eriştikten sonra 2-3 gün içinde hattınız kullanıma açılır. Aşağıdaki “Beni Arayın” formunu doldurup göndermeniz halinde, konu konusunda uzmanımız bilgi vermek için sizi arayacaktır. İsim ve numara bilgileriniz katiyen kimse ile paylaşılmaz veya satılmaz, numaranıza hiçbir ileti gönderilmez, bilgilendirme harici arama yapılmaz.

0850 alan kodu ile başlayan numaralar göçebe (nomadic) numaralardır. Yani bir şehirden diğerine yada bir mahalleden diğerine taşınırken sabit hattınızın transferi için başvuru yapıp günlerce beklemek zorunda kalmazsınız. Gittiğiniz her yere sabit hattınızı yanınızda götürürsünüz. Numaranızın belli bir adrese bağlanma zorunluluğu yoktur. VoIP ve Telekomünikasyon dünyasında bu tip numaralara DID (Direct Inward Dialing) numarası denir.

Bu pratikliğin arkasında ise tahmin ettiğiniz gibi VoIP teknolojisi bulunmaktadır. İnternetin olduğu her yerde ayarlanmışCosmoscell VoIP santral cihazınız ile 0850′li numaranızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

0850 ile başlayan numaralar tamamen Türkiye’ye özgüdür. Yani 0212 veya 0312 alan kodu ne ise 0850 alan kodu da aynı kategoride yer almaktadır. Yurtdışındaki numaralarla herhangi bir bağlantısı yoktur.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir