İçeriğe geç

IP Santral Kavramı

Kategori: Sanal Santral

IP Santral Kavramı

IP Santral Kavramı

Günümüzün santralleri de yüksek teknolojiden nasibini almaktadır. IP Santral kavramı,  santrallere yüksek derecede yönetilebilirliği getirmekte ve santrallerden beklenenler çok üst düzeye çıkmaktadır. Herkes için IP santrallerin farklı bir avantajı, bu seçimi yapmalarına neden olabilmektedir. Örneğin günümüzün favorisi olmaya aday,  “0850 ile başlayan numaralar” ya da sanallaştırılmış numaraları kullanmak istediğimizde, zorunlu olarak yapınızın, IP Santral temelli olması gerekmektedir. Bu yüzden altta yazdığımız avantajların, sizin için önemi, tercihinizi IP Santral sistemlerinden yana kullanmanıza sebep olabilecektir. Yalnız dikkat edilecek belkide en önemli noktalardan biri olan güvenlik, atlanmamalıdır. Free olan yazılımlarla kurulan IP Santrallerde, yeterli güvenlik genellikle sağlanamadığından, saldırılara maruz kalabilmektedir. Bu saldırılar sonucu, IP Santralinizde teknik sorunlar oluşabilmekte, hatta kaçak telefon trafikleri oluşabilmektedir. Buda birkaç dakika içinde abartılı telefon giderleriyle sizi karşıkarşıya bırakabilmektedir. Bu yüzden ya bu konuda işe hakim teknik personellerce bu yapılar kurulmalı ya da free (Open Source) yazılımlar tercih edilmemelidir.

 

IP Santral Kavramı

IP Santrallerin Üstünlükleri,

* Dünyanın herhangi bir yerinde, dahili  hat oluşturabilir ve bu dahili hatlar arasında da ücretsiz görüşürsünüz.

* Her akıllı telefonu, ücretsiz olarak  bir dahili telefona dönüştürebilir, böylece ceplerle bile ücretsiz görüşmeye başlarsınız.

* Sanal numaralar sayesinde(0850 ile başlayan ya da sanal taşınmış kendi numaranız), aynı anda onlarca karşılıklı görüşme  yapabilir ve bu sayede, meşgul çalmayan bir telefon hattına, hem de sabit ücret ödemeleri olmadan, kavuşmuş olursunuz.

* Tüm görüşmelerinizi kayıt altına alabilir ve yine dünyanın herhangi bir yerinden bu kayıtları dinleyebilirsiniz.

* Gelen fakslarınızı, faks cihazı olmadan, pdf formatında, bir bilgisayar, tablet yada akıllı telefonunuzdan takip edebilir  ve yine  sadece bir mail atmak suretiyle, kolayca  faks  gönderebilirsiniz.

* IP Santral sistemlerinde sabit telekom hatlarını kullanabildiğiniz gibi, gsm hatlarını da kullanabilmektesiniz. Hatta istediğiniz  özel telefon operatörünü, istediğiniz yönleri aramakta kullanabilirsiniz. Örneğin “sabit hatlar “X” operatörden gitsin, cepler “Z”  operatörden gitsin.” Diyebilme özgürlüğüne sahip olursunuz. Bu sayede, yüksek telefon faturalarına çareler üretebilirsiniz.

* Dahilinize ulaşılamadığında, aramaların otomatik olarak cebinize yada bir sabit hatta gelmesini sağlayabilirsiniz.

* Dahililer açılmadığında, IP Santral sisteminiz, arayanın ses kaydını alıp, sizin mail adresinize, ses dosyası olarak gönderebilir.

* İstediğiniz kadar farklı numaraya, farklı firmalarınız için, robot operatör (IVR) oluşturabilirsiniz. Gelen aramaları ise,  dahili hat,  kuyruk ya da cep telefonlarına yönlendirebilirsiniz.

* Dünyanın bir çok ülkesinden numara tahsis edebilir ve  farklı dillerde robot operatörler oluşturup,  o ülkenin dilini bilen    elamanlarınıza aramanın  yönlendirilmesini, sağlayabilirsiniz.

* Tüm santrali, sizin çalışma sisteminize uyacak şekilde kişiselleştirebilir ve size özel bu senaryo sayesinde, dahili hatları, cep    hatlarını , sabit hatları, birbiriyle entegre çalışır hale, getirebilirsiniz.

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir