İçeriğe geç

Otomatik Arama Sistemi

Kategori: Sanal Santral

Otomatik Arama Sistemi, Çağrı Merkezi Sistemine ek modül olarak yüklenir. Otomatik arama sisteminde, aranması istenen datalar (numaralar) sisteme yüklenir. Sistem, datada ki numaraları belirlediğiniz senaryolara göre otomatik olarak aramaya başlar. Müşterilerinize önceden belirlediğiniz solur ve operatörlerinizin (agent) verimliliğini arttırabilirsiniz.

Predictive Dialer Sistemi; önceden belirlenmiş listelerdeki aranacak müşteri veya kişileri, otomatik olarak arayıp müşteri temsilcilerine (agentlara) otomatik olarak bağlayan sistemdir.

Özellikleri

  • Otomatik arama listesi oluşturma özelliği
  • Otomatik aramaya başlama ve bitiş zamanı belirleyebilme
  • Otomatik aramayı gruba veya kişiye aktarabilme
  • Eşzamanlı olarak birden çok kişiyi arayabilme
  • Meşgul ve Ulaşılamayan telefonları tekrar arayabilme
  • Müşteri temsilcilerini (Agentları) online takip edebilme
  • Personellerin görüşme istatistiğini raporlama
  • Tüm görüşmelerin sürelerini ve istatistiklerini raporlama
Otomatik arama sistemi ( Predictive Dialer ) , genelde çağrı merkezlerinde ( Telemarketing , Outbound ) sektöründe kullanılmaktadır. Sebebi ise binlerce Telefon numaraları saniyeler içerisinde arayabilmesidir. Örnek alırsak , Bir Otomatik arama sistemine 1000 adet veri yüklediniz ve 5 personelin var diyelim , datalarınızı yükledikten sonra giriş yapan personeller Start tuşuna bastıktan hemen sonra aynı anda 30 ayrı müşteriye Asterisk ( Otomatik arama sistemi ) aramaya başlar ve ilk telefonu açan 5 Müşteriyi boştaki ayrı 5 personelle bağlar. Böylece bekleme süresi en aza iner ve Performans Maximumda ilerler. Satışlarınız artar ve verimlilik. Her Otomatik arama sistemleri farklı özelikler barındırmaktadır, bazıları iyidir bazıları çok kötü olduğunu belirtmek isterim. Her Otomatik arma sistemi ihtiyaçlarınızı karşılamabilir !
Bunun için bir sisteme geçmeden önce isteklerinizi kesinlikle bilmeniz ve Otomatik arama sistemini ona göre seçmekte fayda var.

Bazen sıkça yapılan tıklama işlemleri insanı canından bezdiriyor. Fakat oyunlar ve ofis işlerinde mecburen insanlar bu eziyete katlanıyor. Bu derdin dermanı otomatik  tıklama programlarında.
Tekrarlı yapılan tüm mouse tıklama işlemlerini otomatik olarak tek tıkla yapabilirsiniz. Bu yazıda en iyi (ücretli ve ücretsiz) otomatik tıklama programlarını Hazır Beyan Sistemi, ücret, kira, menkul sermaye iradı ile diğer kazanç ve iratlarınıza ilişkin Gelir Vergisi Beyannamenizin önceden hazırlanarak onayınıza  sunulduğu sistemdir.
Ticari, zirai ve serbest meslek kazancı elde edenler bu sistemden yararlanamamaktadır.
Elde ettiğiniz gelir türlerine ilişkin olarak beyanname vermeniz gerekip gerekmediğini sizin için hazırladığımız test vasıtasıyla kolayca öğrenebilirsiniz
Adres numarası Türkiye’deki konutlara/işyerlerine ait 10 haneli özel bir numaradır.
Adres numaranızı “Adres Numarası Öğrenme” menüsü ile hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir