İçeriğe geç

Dünden Bugüne Sanal Santral

Kategori: Sanal Santral, ve Voip Hizmetleri

Dünden Bugüne Sanal Santral

Günümüzden sadece birkaç yıl öncesinde dahi kullanıcılar Voip Nedir diye sorar iken; günümüzde Santral çeşitleri, Santral fiyatları ve ip telefon fiyatları göz önünde bulundurulduğunda; iş dünyasının hızla kullanmaya başladığı Sanal Santral sistemleri Telekomünikasyon Teknolojilerinde yeni bir dönemin başladığının habercisidir.

Dünden Bugüne Sanal Santral

Dünden Bugüne Sanal Santral

Bu teknoloji küçük ve orta ölçekli firmalara büyük yatırımlar yapmadan en gelişmiş Telefon Santralleri tarafından sunulan özelliklerin tamamını kullanma imkânı sağlamaktadır. Telefon Santrali Kurulumu, yönetimi ve bakımı tamamen VOIP (Voice-Over-IP) Servis Sağlayıcısı tarafından yapılır. Sanal Santral, diğer bir tabirle Bulut Santral kullanıcıları evlerinden, cep telefonlarından hatta otel odalarından ofisteymiş gibi, aynı Sanal Telefon Numarası ile görüşmelerini yapabilir; tıpkı Mobil Santral gibi noktalar arası Santral Telefon Yönlendirme işlemi yapılabilir; hatta konferans görüşmeleri yapabilir.

Konvansiyonel Telefon Santral Sistemlerinde Santral Anons kapasitesi Telefon Santralinin üzerindeki donanım ile sınırlandırılmış iken Sanal Santral de ise istenildiği kadar Santral Seslendirme yapılabilir ve tahsis edilen her bir Sanal Telefon Numarası aradığında farklı bir Santral Anonsu ile çağrı yanıtlanabilir.

Sanal Santral Temel Avantajları;

T Fon Telekom’un geliştirmiş olduğu Sanal Santral uygulaması tamamen Bulut Teknolojisi üzerine kurulu olup, güçlü ve genişletilebilir yapısı ile aşağıdaki temel avantajları da beraberinde sunar;

  • Düşük Maliyet

         T Fon Telekom Kurumsal Müşterilerine sunmuş olduğu Uygun Görüşme Paketleri ile birlikte Sanal Santral Hizmetini ÜCRETSİZ olarak sunmaktadır. Telefon Santralinin bakım ve yönetimi T Fon Telekom’ un uzman personeli tarafından yapıldığından müşteri tarafında herhangi bir bakım teknisyeni barındırılmasına veya herhangi bir bakım anlaşması yapılmasına gerek yoktur.

  • Firma Prestiji

         T Fon Telekom Sanal Santral sistemine, geniş Sanal Telefon Numarası havuzumuzdan istenildiği kadar 0850 Numaralar veya 0212, 0312… gibi Coğrafi Numaralar tanımlanabilir. Bütün Sanal Telefon Numaraları aynı Bulut Santral ile karşılanıp her bir Sanal Telefon Numarası için farklı Santral Anonsu açılabilir. Her bir Sanal Telefon Numarası için farklı Kuyruk Yapıları oluşturulup gelen çağrılar farklı departmanlara ya da farklı noktalardaki ofislere aktarılabilir.

  • Lokasyon Bağımsız Çalışma

         T Fon Telekom Sanal Santral sistemleri tamamen Bulut Teknolojisi üzerine kurulmuş olduğundan kullanıcılar ister IP Telefon ile ister Akıllı Telefonlara yüklenen SoftPhone, ister bilgisayarlarına yüklenen SoftPhone uygulamaları ile tıpkı aynı ofisteymiş telefon görüşmelerini yapabilirler. Find me/Follow me özellikleri ile ofisler arası geçişlerini yapabilirler; Voice to E-mail özelliği ile masalarında olmadıkları anda gelen çağrılarda bırakılan bütün Sesli Mesaj’ları dinleyebilirler.

  • Üretkenliğe Destek

         T Fon Telekom Sanal Santral sistemi ile şirket içindeki farklı departmanlar için tamamen farklı özelliklerde IVR ve Kuyruk Senaryoları tasarlanabilir. Bu sayede iş akışları hızlanıp merkezi Santral Telefonu üzerindeki yoğunluk alınabilir. Tamamen gelişmiş Linux Sistemi üzerine oturtulan yapıda Detaylı Çağrı Raporları alınabilir. Ayrıca Bulut Santralin default özelliği olan Çağrı Kayıt Özelliği ile gelen ve gide bütün çağrılar kayıt altında tutulabilir.

  • Kolay Kullanım ve Kolay Entegrasyon

         T Fon Sanal Santral kullanıcı dostu ara yüzleri ile hem kolay kullanım avantajı sunar hem de gerekli hallerde konfigürasyon değişikliklerinin kolayca yapılmasına imkan sağlar. Ayrıca Bulut Santral esnek yapısı ile kolaylıkla CRM yapılarına entegre olabilir. Sanal Faks özelliği ile Sanal Telefon Numarasına gelen Faks aramalarını PDF formatına çevirip mail atabilme özelliğine sahiptir.

***Sanal Santral IP Santralin digital tüm özelliklerini barındırmaktadır. Tek Fark Bulut’ta konuşlanmış olmasıdır. Böylece platform ve mekan bağımsız halde hem sahadaki personel hem evinden çalışan personel hem ofisteki personel rahatlıkla aynı server ile çalışabilir. Aylık kira modeliyle de ilk yatırım maliyetini sıfıra indirmiş olacaksınız. Sizde bütün operasyonunuzu Bulut Teknolojisine taşıyarak gücünüze güç katmak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir