İçeriğe geç

SANAL SANTRAL KOLAYLIK VE AVANTAJLARI

Kategori: Sanal Santral

sanal santral

SANAL SANTRAL KOLAYLIK VE AVANTAJLARI

 

Sanal Santral, eski tip fiziksel telefon santrallerinin yerini alan,  internet üzerinden hizmet veren ve  internetin olduğu her yerden santral özelliklerini kullanabilen yeni nesil telefon santralidir.

Sanal santral ile karmaşık kablo yapılarından kurtulabilir, teknolojik, esnek yapısı ve kullanıcı dostu ara yüzüyle santralinizi kendiniz yönetebilirsiniz.

Sanal santral ek olarak kişisel veya iş amaçlı olarak iletişim ihtiyacınızı çözmeye yönelik bir hizmetler bütünüdür. Sanal Santral size, normal bir santralin yapabildiklerine ek olarak yeni ve teknolojik özelliklere sahip bir sistem sunar.

PEKİ NASIL ÇALIŞIYOR ?

Sanal Santral sizin çalışmanıza özel hazırlanan senaryo ya göre çalışır.  Sanal santralin en büyük özelliklerinden biri de burada ortaya çıkar. “Sanal Santral ihtiyaca göre şekillenebilecek bir esnekliğe sahiptir.”

Kısaca örnek senaryomuzu inceleyelim,
  • Tanımladığınız firma telefonu arandığında, sanal santral telefonu açar ve size özel karsılama mesajını okumaya başlar. ( A firmasına hoş geldiniz, Destek için 1 e, satış için 2 ye basınız, dahili numarayı bilmiyorsanız, operatöre bağlanmak için lütfen bekleyiniz” gibi)
  • Sonrasında örneğimizde “destek” tuşuna basılırsa, grup olarak tanımlanmış telefonlar, programladığımız mantıkla çalar. ( Destek operatörlerinde, hepsi aynı anda, sırayla yada hep aynı sırayla, vb.)
  • Örneğimizde “Satış” tuşuna basılırsa, satışçının dahilisi ve cep telefonu aynı anda çalar. Ofis içinde dahiliden numarayı karşılar. Ofis dışında ise cep telefonuyla aramayı karşılar. ( Her ikisine de ulaşılamazsa arayanın “ses mesaj kaydı” alınıp satışçının mailine gönderilir.)
  • Belli hatlardan gelen aramalar ya da belli dahili tuşlamalarında aramalar, direk hatlara aktarılabilir.

 

 

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir