İçeriğe geç

Internet Uzerinden Online Faks

Kategori: Online Fax

Internet Uzerinden Online Faks

Internet Uzerinden Online Faks

İnternet üzerinden online faks gönderme sistemi gittikçe yaygınlaşmaya devam ediyor. 5 binden fazla şirket ve 20 bine yakın kullanıcının yararlandığı Online Faks servisi üzerinden 2016 yılı boyunca 2,1 milyonu aşkın faks gönderildi. Faksların dijital ortamda gönderilmesi kağıt tüketimini de azaltıyor. Online Faks üzerinden sadece 2016 yılında gönderilen fakslar sayesinde 500 ağaçlık bir orman kurtulmuş oldu.

Online  Faks’ın en önemli özelliklerinden biri de faks cihazına ihtiyaç duymadan internet olan her yerden faks çekilebilmesi. Çalışanlar bu sayede ofis dışındayken bile cep telefonları veya tabletleri üzerinden faks gönderebiliyorlar. 2016 yılındaki Online  Faks trafiğine bakıldığında en çok 14.00-15.00 saatleri arasında faks gönderildiği, en popüler günün Pazartesi, en çok faks gönderilen ayın ise Aralık ayı olduğu görülüyor. Bugüne kadar en çok faks gönderilen iller ise sırasıyla İstanbul, Ankara ve İzmir, Bursa, Konya oldu. 0850 ile başlayan kurum numaraları da en fazla faks gönderilen numaralar arasında yer alıyor.

İş dünyası müşterileriyle etkileşim için hassas dökümanlar alır ve gönderir, bunun için de e – posta, FTP veya extranet kullanılır. Online faks Döküman Yükleme ise daha güvenli, web sitesine entegre edilebilen basit bir entegre ile müşterilerinizden ve başkalarından dosya alabilmenizi sağlar.

Online faks hizmetine geçmekle beraber fiziksel ve maliyet olarak da avantaj sağlayacağınızdan işleriniz de daha verimli sonuçlar elde etmiş olursunuz. Zaman kaybı harcamaz faks beklemekle geçireceğiniz zamanı kendinize ayırmış olursunuz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir