İçeriğe geç

Akıllı Telefonlarınızdan Nasıl Fax Gönderirsiniz ?

Kategori: Online Fax

Akıllı Telefonlarınızdan Nasıl Fax Gönderirsiniz ?

Günümüzde sık sık ihtiyaç duymasak ta faks ile işlem yapmamızı isteyen şirketlerin taleplerini karşılaşmak için evimizdeki faks makinesine yöneliyoruz veya dışarı çıkıp işimizi hallediyoruz. Halbuki elimizde bulunan giriş seviyesi bir akıllı telefon veya tabletle bile fax gönderme şansına sahibiz. Gerek iOS gerekse de Android tarafında çok sayıda bu işi yapabildiğini söyleyen uygulama mevcut. Bunlar arasından güvenli ve hesaplı olanlarını, sorunsuz çalışanlarını seçtik.

Genellikle üyeliğimizi iptal ettirmek veya başlatmak için yaptığımız eylemlerden faks gönderme (Sene 2015, 2016’ya girmemize çok az bir zaman kalsa da hala kullanıcı işlemlerini gerçekleştirme için faksımıza ihtiyaç duyan çok sayıda firma mevcut ve bunların büyük yapıda şirketler olması acı) faks çekme özellikli yazıcılar, faks makinesi veya mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Faks makinesinin başına geçmek yerine doğrudan akıllı telefonumuzdan yapmak çok daha pratik, hızlı ve zahmetsiz. Bu noktada Android ve iOS cihazlarda kullanılabilen faks gönderme ve alma işlemlerini sorunsuzca yapabilen etkili uygulamalardan bahsetmek istiyoruz.

Akıllı Telefonlarınızdan Nasıl Fax Gönderirsiniz

Android ve iPhone’dan Fax Gönderme

Android ve iOS platformunda faks uygulaması olarak geçen onlarca farklı seçenek bulunmakta ancak bunların çoğunluğu ne yazık ki cüzdanımıza ve kişisel bilgilerimize göz dikmiş durumda. Bir başka deyişle asıl yapacağı işi yapmayan, arka planda verilerimizi tüketen uygulamalar. Onlarca seçeneğin arasında rastladığımız Fax Burner adlı uygulama ücretsiz olarak indirip hızlıca hesabınızı oluşturarak kullanmaya başlayabileceğiniz sorunsuz çalışan faks gönderme uygulaması. 24 saatliğine geçerli tarafınıza gönderilen faks numarasıyla işlem yapabiliyorsunuz ve faksınıza yanıt geldiğinde anlık olarak bildirim alıyorsunuz. Gelen faks hem telefonunuzda saklanıyor hem de kopyası e-posta adresinize ulaştırılıyor. Ücretsiz sürümde aylık en fazla 25 faks sayfası alma, 5 sayfa gönderme limitinin olması Fax Burner’ın tek kötü yanı ancak fazla faks gönderen biri değilseniz; ara sıra üyelik iptali vb. işler için ihtiyaç duyuyorsanız işinizi görecektir. Eğer beş sayfadan daha fazlasına ihtiyacınız varsa, başka bir deyişle sıklıkla faks çeken biriyseniz FaxFile‘ı indirmenizi öneririz. Faks göndermek için kredi gerektiren uygulama son derece pratik ve sorunsuz çalışmakta.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir