İçeriğe geç

Bir e-posta adresine nasıl faks gönderilir

Kategori: Online Fax

Bir e-posta adresine nasıl faks gönderilir

Bir faks makinesinden bir e-posta adresine faks göndermenin doğrudan bir yolu yoktur.

Bir e-posta adresine faks gönderme, yalnızca alıcı tarafın gelen faksı alıp bir e-postaya dönüştürebilecek bir çevrimiçi faks hizmeti veya faks makinesini kullanması halinde yapılabilir .

Alternatif olarak, bazı iş seviyesi faks makineleri ve çok işlevli yazıcılar (yazdırma / fotokopi / tarama / faks) doğrudan e-postayla tarama yapma ve belgeyi bir PDF eki olarak gönderme seçeneğine sahiptir . (Bazı kullanıcıların bir e-posta yerine faks göndermeyi tercih edebilecekleri durumlar olduğunu belirtmBir e-posta adresine nasıl faks gönderilirek gerekir; bu yöntem, doğrudan faks gönderme alternatifi olarak yorumlanmamalıdır).

Neden bir faks doğrudan bir e-posta adresine gönderilemiyor?

Standart faks makinesiyle bir e-posta adresine doğrudan faks göndermenin bir yolu yoktur.

Hatta ile çevrimiçi faks hizmeti veya bir faks makinesine e-posta adresine faksları iletir, faks faks numarasına gönderilir ve faks hizmeti veya makine bir e-posta bilgi dönüştürme eylemi ilgilenir. Bu, alıcı tarafın teknolojisine bağlı olduğundan, faksı gönderen kişinin faksın e-postaya gideceği ya da gönderilmediği üzerinde herhangi bir kontrolü yoktur.

Fakslar telefon şebekesi içinde ileri geri gönderildiğinden, bir faksın bir e-postaya dönüştürülmesi için alıcı taraftaki bir sistem dönüştürmeyi yapması gerekir. Bu, yalnızca faksı alan kişi tarafından kontrol edilebildiğinden faksı gönderen kişi tarafından kontrol edilemez.

Yöntem 1: Çevrimiçi faks hizmetleri

Bir çevrimiçi faks hizmeti servis sağlayıcı tarafından tüm faks “altyapı” Böyle faks makinesi ve telefon hattı alınır gibi bakımı ve fakslar kullanıcının e-posta adresine ya gelmesi veya web üzerinden ulaşılabilir – sanal faks makinesi gibi davranır Arayüzü veya yazılım programı (belirli özellikler servis sağlayıcısına göre değişir).

Faks gönderme

E-posta , web arabirimi veya servis sağlayıcının yazılım programı aracılığıyla bir faks gönderilebilir. E-postayla faks gönderirken, e-postanın “ile” satırına bir dizi faks numarası ve e-posta adresi eklenebilir.

Bir faks alma

Bir faks belirli bir e-posta adresine gönderilebilir veya bir web arayüzünden (bir web postası arayüzü gibi) veya yazılım programından erişilebilir.

Bazı servislerin, çok işlevli bir yazıcıdan faks hizmeti yoluyla bir faks gönderilebildiği özelliklere sahiptir.

Yöntem 2: Bir faksı e-postayla iletebilen faks makineleri

Fakslı (çoğunlukla iş seviyesi ekipmanı olan) bazı faks makineleri ve çok işlevli yazıcılar, bir faks alma ve alınan bir faksın bir PDF olarak eklenmiş olarak bir e-posta adresine doğrudan iletme (seçilen ayara bağlı faks yazdırma işlemi olsun veya olmasın) seçeneğine sahiptir. .

Bunlar faksları tam olarak normal bir faks makinesine (faks telefon şebekesi üzerinden alınır ve bir onay sayfası gönderilir) benzer şekilde alır ve bilgileri bir e-postaya dönüştürür ve belirli bir e-posta adresine iletir.

Faks gönderme

Sistem yapılandırıldıktan sonra, faks geleneksel yolla gönderilebilir (bir belge besleyici üzerinden tarama).

Bazı bağlı faks makinelerinde faks makinesinin yazdırma sürücüsünü bilgisayardan doğrudan faks gönderme seçeneğiniz bulunmaktadır.

Bir faks alma

Bir faks alındığında, doğrudan faks gönderilebilir veya belirli bir e-posta adresine iletilebilir.

Bazı bağlı faks makineleri, faks alıp gönderen üzerinden belirli bir e-posta adresine (birtakım numaralardan), fakslar bağlandıktan sonra iletimde 3 veya 4 basamaklı bir kod ekleme seçeneğine sahiptir. Kullanıcılardan aldığımız geri bildirimden yola çıkarak genel anlamda kavramın anlaşılmasında güçlük çektiğini fark ettik (faks numarasını çevirip kodu girmek arasında bir gecikme olduğu gibi), ancak ofisler arasında sıklıkla faks gönderen bir işletme için, Ve belirli kodları bir hızlı aramaya veya çağrı ön ayarına önceden programlayabilir).

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir