İçeriğe geç

Online Fax

Kategori: Online Fax

Online Fax

Yavaş hareket eden bazı işletmeler ve devlet kurumları e-postayla gelen belgeleri kabul etmeyerek onları faks göndermeye zorlar. Faks göndermek zorunda kalıyorsanız, ücretsiz olarak bilgisayarınızdan yapabilirsiniz.

Belgeleri yazdırmadan ve taramadan elektronik olarak imzalama yollarını daha önce inceledik . Bu işlemle, bir belgeyi dijital olarak imzalayabilir ve bir işe fakslayabilirsiniz – tümü bilgisayarınızda ve herhangi bir baskı gerekli değildir.

Faks Makineleri Nasıl Çalışır (ve Neden Oldukça Uygun Değildir)

Bu olması gereken kadar kolay değildir. Faks makinesinin tamamı düz eski telefon hatlarına bağlıdır. Standart faks makinesini kullandığınızda, bu faks makinesi belirttiğiniz numaraya telefon açar. Hedef numaradaki faks makinesi yanıt verir ve belge bir telefon görüşmesi üzerinden iletilir.

Bu süreç internetten önce icat edildi ve bu noktada şaşkın görünüyordu. Bir faks gerçekleştirmek için bir kişi bir belge yazıp yazdırabilir ve onu telefon hattına gönderen faks makinesine tarayabilir. Faksı alan kişi daha sonra fakslanan belgeyi tarayabilir ve dijital bir dosyaya geri döndürebilir. Tam daireye geldiler – belge bir bilgisayardan başka bir bilgisayara gönderildi ve çok fazla ek iş ve görüntü kalitesi kaybetti.

İdeal olarak, e-postayla veya daha güvenli bir çevrimiçi yöntemle bir belge gönderebilirsiniz. BirçOnline Faxok işletme, faksı belge iletmek için güvenli bir yöntem olarak düşünüyor ancak gerçekten de geçerli değil – birisi telefon hattını gözetliyorsa, fakslanan tüm belgeleri kolayca engelliyorlardı.

Faks makinesi sadece doğrudan telefon hattına bağlı olduğundan, bir faks makinesine doğrudan İnternet üzerinden bağlanmanın hiçbir yolu yoktur. Çevrimiçi bir faks gerçekleştirmek için belgeleri İnternet üzerinden kabul eden ve belgeyi bir faks makinesine ileten bir tür ağ geçidine ihtiyacımız var. Aşağıda listelenen hizmetlerin içeri girdiği yer var. Onlara bir belge verin ve faks makinesini çevirmeli ve belgenizi telefon hattına göndermek için sinir bozucu çalışmaları yapacaklardır.

Sadece bilgisayarınızla faks verebilirsiniz, ancak …

Elbette aşağıdaki hizmetleri atlayabilirsiniz. Microsoft Windows, faks göndermenizi sağlayan bir Faks ve Tarama uygulaması bile içerir. Yakalamak, bilgisayarınızın telefon hattına bağlı olmasını gerektirmesidir – evet, bu, çevirmeli bir faks modemine ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Ayrıca sabit hatlı bir telefon bağlantısına ihtiyaç duyarsınız ve faks gönderirken tıpkı eski çevirmeli İnternet günlerinde olduğu gibi insanlara telefondan uzak durmasını söylemek zorundasınız. Elbette, çok faks gönderiyorsanız, özel bir faks telefon hattını ödeyebilirsiniz – bu çok fazla faks alıyor olmanız durumunda bile gerekebilir.

Bu açıkçası ideal değildir. Elbette, epeyce faks göndermeniz gerekiyorsa, devam edin ve bir faks makinesi veya modem satın alın ve sabit hattınıza bağlayın. Ancak, sıklıkla faks gönderip almanız gerekmez; geçmişte kalmış olan bir organizasyona bindiğinizde zaman zaman gelen faksı göndermenizi umarız umarız.

Belgeyi Tara veya Mevcut Dijital Dosyayı Kullanma

Temel işlem basittir. Öncelikle, fakslamak istediğiniz belgeyi e-postayla gönderecekmiş gibi taramanız gerekir. Çevrenizde bir tarayıcı yoksa, akıllı telefonunuzla taramayı denemek isteyebilirsiniz . Belge zaten bilgisayarınızdaki bir dosyaysa, tebrik eder – hiçbir şey taramanıza gerek yoktur.

Belge dijital formda olduğunda, sizi sinir bozucu faks işini yapan bir servise gönderebilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir