İçeriğe geç

Faks Server Nedir ?

Kategori: Online Fax

Faks Server Nedir ?

Var olan telefon hatlarından yararlanarak, karşılıklı iki tarafta bulunan faks ile, resim, yazı, grafik vb. verilerin, ses sinyalleri halinde hızlı bir şekilde aktarımını sağlar.

Faks teknolojisi, telefon ve elektrik gibi günlük iş hayatının vazgeçilmez bir parçası olamaya hala daha devam etmektedir.. Kritik iş belgelerinizi istediğiniz zaman istediğiniz yere, güvenli, ekonomik, hızlı ve gizli bir şekilde ulaştırmak için networkünüzde güvenebileceğiniz bir faks yazılımına ihtiyaç duyarsınız.

“Fax Server” ise, kurumun ihtiyacına göre farklı kurulum ve maliyetlerde ortaya çıkabilmektedir. Faks, temelinde basit bir ihtiyaç olmasına karşın Fax Server ise zor ve zahmetli bir iştir. Gerek kurulum, destek/bakım maliyetlerinin yüksek oluşu, kurulumunun uzun sürmesi, yönetimi için tecrübeli personel ihtiyacı gibi zorunluluklar kurumları “Fax Server” dan çekinir hale getirmiş ve bu ihtiyaçlarını ertelemişlerdir. Ayrıca kurum faks trafiğinin artması veya azalması doğrultusunda, harcadıkları para ve emek ya boşa gitmekte ya da sil-baştan ele almak durumunda kalmaktadırlar.

Fax Server’da ortaya çıkan bu problemler karşısında  kurumların fax server ihtiyaçları en basit ve en etkin anlamda çözülebilir. Kurum özelinde 3-5 dakika içinde aktif edilebilmekte ve ücretsiz denenebilmektedir.

Faks Server Nedir ?

Ayrıca aşağıda belirtilen diğer avantajlar, Online faks ‘ın ne denli avantajlara sahip olduğunu göstermektedir:

HIZLI : Aynı anda yüzlerce faks gönderip alabilirsiniz.
HESAPLI : Faks ekipmanlarına, elektrik, kağıt ve tonere para ödemekten kurtulursunuz
MOBİL : Internet bağlantısı olan her yerden hem de hiç bir yazılım ve donanım kurmaksızın kullanabilirsiniz: PC, Laptop, PDA vs
MALİYET KONTROLÜ : Telekom faturalarınızı %60 oranında azaltırsınız
KOLAY KURULUM : En fazla 5 dk içinde tüm ofis çalışanlarınız kullanmaya başlayabilir
KESİNTİSİZ : Hep açıktır
YATIRIM GEREKTİRMEZ : Kullanmaya başlamak için hiç para ödemezsiniz
ARŞİV : Fakslarınızı bilgisayarlarınızda kolayca arşivleyebilirsiniz

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir