İçeriğe geç

Elektronik Faks Nedir?

Kategori: Online Fax

Elektronik Faks Nedir?

Elektronik Faks Nedir?

Teknoloji geliştikçe, var olan iletişim yöntemleri de bu gelişime ayak uyduruyorlar. İnternet faks, hızlı bir şekilde geleneksel faks cihazlarının yerini almaya başlıyor. Gerek bulut tabanlı olması, gerek düşük maliyeti, gerekse de diğer teknik üstünlükleriyle İnternet Faks (Toplu Faks), önü çok açık bir teknolojidir

İnternet faks, web üzerinden çalışan bulut tabanlı (cloud based) bir teknolojidir. Tek bir faks cihazına bağımlı olmanın zorluğundan sizi kurtarır. İsterseniz bir kafede çayınızı yudumlarken, isterseniz de evinizden gönderimlerinizi yapabilirsiniz. İş akışınızı, sağladığı bu mobilite ile hızlandırdığı gibi; seçim şanslarını tamamen sizin elinize bırakır.

Zamanınızı almaz. Meşgul tonundan, kağıt koyup beklemekten ve gönderilmediyse tekrar tekrar uğraşmaktan sizi kurtarır. Faks cihazının, tek bir gönderim için yapacağı arama süresi içerisinde, siz birden çok kullanıcıya saniyeler içerisinde gönderim yapabilirsiniz. Ulaşmayan faksları raporlarda görüp, kısa sürede tekrar ulaşmaya çalışırsınız. Faks cihazının başında bekleme devri bitti, zamanınız size kalsın.

İletişim Makinesi’nin kullanıcı dostu ara yüzü ile faks gönderimleriniz oldukça kolaylaşır. Faks ile ilgili bütün işlemlerinizi, gönderim öncesi hazırlıkları, hedef kitle gruplarınızı ve kullanıcı veri tabanınızı (adres defterinizi) rahatlıkla düzenleyebilirsiniz. Numara tuşlama gibi ağır işleyen bir sistem yerine; tek bir tıkla binlerce faks gönderebilirsiniz.

Gereksiz yere kağıt tüketmezsiniz. Çevre sorunlarının zirve yaptığı bir dönemde, bu tarz uygulamaların önemi çok daha fazlalaştı. Orman yangınları, kağıt israfı, artan nüfus gibi sorunlar ciddi anlamda ağaç ve orman katliamına sebep oluyor. Çevreyi ve geleceği korumak adına, İnternet Faks hedefi tutturan bir uygulamadır. Belgelerinizi elektronik ortamda hazırlayacağınız için; gönderim yaparken de, hazırlama aşamasında da kağıt harcamazsınız.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir