İçeriğe geç

Zararlı Backlinkler

Kategori: Genel

Zararlı Backlinkler

Zararlı Backlinkler

Bir site sahibinin yazdığı içeriği oluşturduğu kaynak ve bu sitelerdeki kendisine ait linki yazının içerisine ekleme durumudur. Bu linkleri, yazı sonuna ekleyerek kaynakça başlığında belirtmektedir. Çoğu yazarın da bu bağlantıları, yazdığı yazıların içerisinde link belirterek verdiği bilinmektedir. İlgi alanı dahilinde grafik ve görsel konularak yazıların oluşturulduğu da bilinmelidir.

Bir web sayfası ya da bloğunuzdaki yazılarınızın kaliteli ve özgün içeriklere sahip olmasının yanında, kaynakça olarak geniş bir altyapıya sahipseniz, ziyaretçi ve kullanıcınız da fazla olacaktır. Arama motorlarında üst sıralara çıkmak ve kolay ulaşılabilir olmak da bu faktörlerin sonucudur. Aynı zamanda, büyük kazançlar elde edebileceğiniz içerikleriniz varsa, arama motorlarının sizleri ödüllendireceğini de bilmelisiniz. 

Backlink Analizi Nasıl Yapılır?

Backlink analizi yaptıktan hemen sonra, web sitenizin ceza aldığını anlamalı ve link temizleme işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bu  yöntemleri kullanma aşamasında, bağlantılarının bir kısmını nofollow yapmak, bir kısmını silmek ve zararlı olan linkleri Google Disawow’la reddetmeniz gerekmektedir.

Dikkat edilmesi gereken Zararlı backlink faktörleri

Yabancı dildeki web sitelerinden yayılan linklerden,

Yetişkin ya da yasa dışı başlıklardan gelen linklerden,

Arama motorlarında spam benzeri zararlı backlinkleri amaç haline getirmiş linklerden,

Ana metninde 60’dan fazla linke gelen sayfalardaki linklerden,

Kötü amaçlı yazılım ve tarayıcısında virüs barından linklerden, zararlı backlinkler gelmektedir.

Sonuç

Zararlı backlinklerden kurtulma yöntemlerinizden birisi de, Disawow link aracıdır. Hem sitenizi temizleyecek, hem de sağlıklı bir backlink profiline sahip olacaksınız. Google için önemli bir değere sahip olmanız da ekstra bir ayrıcalık olacaktır. Web sitenizin geçmişinde spam ve zararlı uyarlardan ceza aldıysa, mağduriyet dileğinizi anlatmanız faydalı olacaktır.

Sıklıkla backlinklerinizi kontrol etmeli ve zararlı linklerin birikmemesine dikkat etmelisiniz. Link reddetme aracıyla birlikte bildirmeniz büyük bir önem taşımaktadır. Google mantığında değer kazanmak ve zararlı saldırılardan korunmanız adına, backlink engelleyici seçeneklerden faydalanmalısınız.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir