İçeriğe geç

YouTube Reklamları

Kategori: Genel

YouTube Reklamları

YouTube Reklamları

En çok arama yapılan 3 arama motoru arasında yer alan youTube verdiği reklam hizmeti sayesinde marka bilinirliği oluşturmak, hizmet ya da ürün satışı yapmak isteyen küçük, orta ve büyük çaptaki birçok firmanın tercih ettiği en etkili reklam modellerinden biridir.

YouTube reklamlarında yalnızca bir kişi reklamınızla etkileşim kurduğunda ödeme yaparsınız. Örneğin bir kullanıcı reklamlarınızı 30 saniyeden önce reklamınızı atlarsa hiç para ödemezsiniz. YouTube reklamları yaş, cinsiyet, konum, ilgi alanları ve daha fazlasına göre hedefleme teknolojilerini kullanmaktadır. Bu sayede reklamlarınızı tam da ürün veya hizmetinize ilgi duyabilecek kişilere göstermiş olursunuz. Bir YouTube reklamı yayınlamak için en az 45 saniyelik bir videoya ihtiyacınız vardır.

Bir kullanıcı sporla ilgili çok sayıda video izliyorsa, YouTube çerezinizle bir spor ilgi alanı kategorisini ilişkilendirebilir ve bu kullanıcıya sporla ilgili daha fazla YouTube reklamı gösterebilir, böylece sporla ilgili ürünlerinizin tanıtımını tam istediğiniz kişilere göstermiş olursunuz.bu sayede reklamlarınız ilgili bir kullanıcıya gösterilmiş olur ve satış yapma olasılığınız artar.

YouTube Reklam Fiyatları

Youtube reklam fiyatları hedeflemelere göre farklılıklar gösteren reklam modelleridir. Yer aldığınız sektör ve bulunan 4 adet Youtube reklam biçimi, Youtube reklam fiyatlarını etkileyen faktörlerdir. Kullanıcılara firmanızı ve ürününüzü rahatça tanıtabileceğiniz etkili bir reklam modeli olan Youtube reklamları, diğer AdWords reklam modellerine göre daha uygun maliyetler sunmaktadır. Reklam maliyeti her işletmenin ihtiyacına göre değişiklik gösterir. Sektörünüz, tıklama başı maliyet oranları ve hedeflemeler Youtube reklam fiyatlarını etkilemektedir. Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak ve Youtube reklamları hakkında bilgi almak için İletişim kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir