İçeriğe geç

Android Yazılımlar Için Antivirüs Programları

Kategori: Genel, ve Teknoloji

Android Yazılımlar Için Antivirüs Programları

Android Yazılımlar Için Antivirüs Programları

Android sistemler bilhassa de antivirüs yazılımına çok ihtiyaç duyan sistem çeşitlerindendir. Hem de Windows sistemlerden daha çok savunmaya ihtiyaç duyarlar. Bunun sebebi android telefonunuza bulaşan bir virüs bütün sisteminizi etkilemektedir ve bundan da daha kötüsü anlık olarak kameranızı açabiliyorken, ortam dinlemesi de yapabiliyorlar.

Ortam dinlemesi demek o an mikrofonu açarak ortamdaki her şeyi duymak mananına geliyor. Ortamı dinleyen birisi hakkınızdaki her şeyi öğrenebilmektedir. Yeniden buna ek olarak telefon içerisinde bulunan şifrelerinizi, uygulamalara ait olan verilerinizi de çalabilirler. Peki bizler android telefonlarımız üzerinden bankacılık işlemleri yapmıyor muyuz? İşte bu yüzden telefonlarımız savunmaya çok ihtiyaç duyuyor.

Virüslerden Telefonu Nasıl Koruruz?

Bunlara ek olarak antivirüs şirketleri her sene yüzbinlerce android virüsü saptıyorlar. Yeniden android virüsleri üzerinden botnet ağı kuran kötü niyetli kişilerin sayısı da bir hayli fazla. Android üzerinden botnet ağı kurulması demek bir hacker’ın elinde binlerce android telefonun olması demektir. Tek bir tuşa bakarak bütün şifrelerinizi de çalabilirler.

En Kuvvetli Android Antivirüs Yazılımı

Peki en kuvvetli android antivirüs programı hangisidir? Avira, Norton, Avast derken bir hayli antivirüs yazılımı ile karşı karşıya kalıyoruz.  Bir antivirüs yazılımının undetect edilmiş başka bir deyişle şifrelenmiş bir android virüsü bile başarılı bir şekilde tanıması son derece ehemmiyetlidir. Bu gibi virüsleri tanıma ile ilgili da Avira antivirüs programı oldukça başarılıdır. Ancak Wifi saldırılarına karşı da Avast antivirüs yazılımı son derece muvaffak olunur. Şayet bir ortamda Wifi üzerinden çok haşır neşir oluyorsanız, halka açık Wifi ağlarını kullanıyorsanız Avast kullanabilirsiniz. Şayet halka açık Wifi ağlarını kullanmıyorsanız Avira ve Norton gibi başlıca, bilinen antivirüs yazılımlarını seçenek edebilirsiniz.

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir