İçeriğe geç

Mesaj Ile Geri Dönüş Alabilmek Için Ne Yapılmalı?

Kategori: Genel, ve Toplu SMS

Mesaj Ile Geri Dönüş Alabilmek Için Ne Yapılmalı?

Mesaj Ile Geri Dönüş Alabilmek Için Ne Yapılmalı?

Müşteriye eriştirdiğiniz her SMS size garantili bir geri dönüş sağlamaz. Bu geri dönüşleri alabilmeniz için içeriğiizin yeterli düzeyde ilgi çekici olması gerekmektedir. Etkili sms nasıl yazılır makalemize buradan ulaşabilirsiniz.

Müşterilerinizi tanıyıp onlara uygun içerikler yaratmalısınız. SMS pazarlaması yaparken 160 karakteri dikkatlice kullanmalı ilgi çekici ve vurucu bir dil kullanmalısınız. Kampanyanızı en iyi şekilde anlatacak kelimeleri seçtikten sonra müşterilerinizin geri dönüşü kaçınılmaz olacaktır. İndirim ve avantajlı fiyatlar her vakit müşterinin ilgisini çekmek için kullanılan kolay bir yoldur.

Müşteriyi geri dönüşe teşvik etmek için indirimlerinizi doğru zaman aralığında yayınlamalısınız. Kimse hanede dinlenirken veyahut pazar gecesi iş hazırlığı yaparken marka SMS’leri almak istemez. Bu tip zamanlamalara dikkat ederseniz SMS taktiğiniz her zaman başarıya erişebilir.
SMS yüksek bir açılma oranına sahiptir. Yazdığınız her ileti bildirim olarak kullanıcının cep telefonuna gittiğinde bildirimi silmek için mesajı açmak vaziyetindedir ve yazılan önerisi müşteri okur.

Müşteriye SMS ile yeni ürün ilanları yapmak oldukça caziptir. Erişeceği hemen hemen garantili bir yol olan SMS, broşür, mecmua reklamı gibi daha önceki tip marka reklamlarını geride bırakarak sektörde öncülerin dahi tercihi olmayı muvaffak olmuştur.

Müşterilerinizle ile SMS aracılığı ile irtibat kurun ve onların sizin ürünlerinizi ve hizmetlerinizi kullandıklarındaki tecrübelerden faydalanın. Böylelikle ürünlerinizi bir üst düzeye taşıyabilir daha geniş kitlelere erişebilirsiniz.

SMS yalnızca bir iletiden oluşmamalı diğer yapılan reklam türleriyle de etkileşim halinde geliştirilmelidir. Muhtevası zengin SMS her daim müşteri kazandırır. SMS ile ürün ve hizmetleriniz üzerine yaptığınız kampanyalarınızı birbirlerine bağlayabilir bu sayede daha geniş kitlelere erişip satış rakamlarınızı artırabilirsiniz.

Bir SMS yalnızca bayağı bir iletiden oluşmamalıdır. SMS taktiğinizi diğer yan reklam ürünleriyle harmanlayarak geliştirdiğiniz de çok kuvvetli bir reklam kampanyası oluşturabilirsiniz. Birbirine SMS ile bağladığınız kampanyalar daha büyük kitlelere erişerek müşteri itibariyle size büyük geri dönüşler sağlayacaktır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir