İçeriğe geç

Numara Tahsisi ve Numara Taşıma

Kategori: Genel

Numara Tahsisi ve Numara Taşıma

Numara Tahsisi ve Numara Taşıma

Numara Tahsisi

Bilgi Teknolojileri Kurumu (BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU) çıkarmış olduğu yönetmelik ile Türk Telekom dışındaki sabit telefon işletmecilerine yeni alan kodları vermiştir. Sabit telefon işletmecileri tarafından firmalara tahsis edilebilen sabit alan kodları (0212, 0216, 0312 gibi) ve yeni alan kodları ” Göçebe Numara” olarak da tanımlanan 0850 ile başlayan numaralardır. 0850 alan koduyla başlayan numaralar, rastgele bir coğrafi manası olmayan, milli çapta kullanabilen numaralardır.

Diğer manasıyla Göçebe Numara herhangi bir şehrin telefon alan koduna bağımlı olmaksızın her ilede kullanılabilen ve her ile taşınabilen sabit telefon numarasıdır. Bu numaralar, firmalar tarafından çoğunlukla internet üzerinden sesli müzakere imkanı sağlayan VoIP teknolojisi ile beraber kullanılmakta olup, değişik uygulama alanları da bulunmaktadır. Cosmoscell Bilişim’e numara tahsis hizmetinden faydalanmak için hemen online müracaatta bulunabilir ve ya  0 216 226 0 226 numaralı telefondan bize erişebilirsiniz.

Türk Telekom ve diğer sabit operatörlere ait mevcut telefon numaralarının Cosmoscell Bilişim ve Telekomünikasyon’a taşınarak tüm ses hizmetlerinin Cosmoscell Bilişim ve Telekomünikasyon tarifeleriyle alınmasıdır. Numara taşıma işlemi için yalnızca Cosmoscell Bilişim ve Telekomünikasyon’a geçmek istenilen operatöre müracaat etmek yeterlidir. Cosmoscell Bilişim ve Telekomünikasyon sizin isminize tüm işlemleri gerçekleştirir.

Kimler Numara Taşıyabilir?

Türk Telekom dahil mevcut hizmet veren tüm operatörlerden hizmet alan şahsi ve kurumsal müşteriler yararlanabilir. Yararlanmak isteyen abonenin taşımak istediği numara üzerinde rastgele bir bir aboneliği mevcut olmaması yeterlidir.

Numara Taşıma Avantajları Nelerdir?

  • Kaliteli iletişim hizmeti
  • Uygun ödeme koşulları
  • Sabit ücret ödememe
  • Detaylı görüşme rapolarına erişim hizmeti

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir