İçeriğe geç

Google Analytics Nedir ?

Kategori: Genel, ve Teknoloji

Google Analytics Nedir ?

Google Analytics Nedir ?

Google Analytics, sizin web sitelerinizle ilgili bütün bilgileri bulmanızı sağlar.Bu sayede  size yardımcı olarak bu konuda daha fazla bilgi almanızı ve buna göre daha gelişmiş ve iyi siteler oluşturmanız konusunda etkili bir yoldur. Google Analytics ile ziyaretçilerin ne şekilde sitenize ulaştıklarını ve sitenizden ne gibi etkinlikleri kontrol ettiklerini de öğrenebilirsiniz.Aynı şekilde hangi anahtar kelime ile sitenize ulaşıldığını da öğrenmeniz için kullanabileceğiniz bir imkan sağlar.

Sitenizde paylaştığınız her yeni bilgi içinde aynı şekilde ziyaretçilerin ilgisini çekip çekmediğini bu şekilde öğrenme imkanınız bulunmaktadır. Sitenizdeki sayfaların okunma oranlarını bu şekilde takip ederek daha fazla okunan yazılara ağırlık verebilirsiniz.

Aynı şekilde bu sistemden indirilen dosyaları veya mail bağlantılarını takip etmek için bağlantı oluşturabilirsiniz ve bu şekilde sitenizden indirme sayısını veya tıklanma sayısını kolayca öğrenebilirsiniz. Sayfalarınızda bulunan dış bağlantıların kaç kez tıklandığını da oluşturduğunuz kodlar ile rahatça öğrenebilirsiniz.

Sitemizin trafiğini analiz etmeniz için sizlere kolay kullanımı ile hizmet verir. Bu şekilde farklı bir gözden sitenizde oluşan değişimleri takip ederek daha hızlı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bu web analizini kullanmak için yapmanız gereken yalnızca kayıt olmak ve ardından verilen hesap numarası ile sisteme giriş yapmanızdır. Bu şekilde talip işlemini kesintisiz olarak bağlatmış olursunuz. Bu sistem sizlere sitenizde paylaştığınız her yeni bilgi içinde aynı şekilde ziyaretçilerin ilgisini çekip çekmediğini bu şekilde öğrenme imkanınız sunmaktadır. Google Analytics ile sitenize ziyaretçilerin ne şekilde ulaştıklarını ve sitenizden ne gibi etkinlikleri kontrol ettiklerini öğrenerek bu şekilde bu yönde geliştirmeler yaparak daha fazla ziyaretçi almak için çalışabilirsiniz

 

 

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir